Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Жителі Залізного Мосту розповіли, як загинув їх односелець під час обстрілів росіян

Жителі Залізного Мосту розповіли, як загинув їх односелець під час обстрілів росіян

 

По селу Залізний Міст Семенівської громади, що за 4 кілометри від російського кордону, окупан­ти постійно гатять ще з осені 2022 року. Втім довгий час Господь ми­лував місцевих мешканців і тут не було ні жертв, ні навіть поране­них внаслідок обстрілів. Аж до 26 травня, коли під час мінометно­го удару смертельного поранен­ня зазнав 47-річний Олексій Висоцький

Олексій народився у селі Курковичі, що в Брянській області Росії, на кордоні з Україною. Жив там недовго, родина переїхала в село Леонівка Семенівської громади. Мама залишила сина, коли був маленьким, його виховував батько. Після школи Олексій вчився на електрика у Чернігові. Повернувшись додому, працював у колгоспах.

У 2006 році переїхав у сусіднє село Залізний Міст, одружився. Проте подружнє життя не склалося. Спільних дітей пара не мала. З часом Олексій одружився вдруге. Разом із Любов’ю вони ростили трьох її дітей від першого шлюбу, а також спільну до­чку Оксану (зараз їй 14 років). Після то­го як старші діти роз'їхалися, Олексій із дружиною та дочкою жили втрьох. Проте в травні 2023-го через російські обстрі­ли Люба з Оксаною виїхали із села. Оселилися під Черніговом. Олексій же вирі­шив зостатися в Залізному Мосту. При­глядав за хатою і хазяйством: тримав ко­ня, кролів, птицю, кота, собаку, обробляв городи. Трудився в місцевому сільгосп­підприємстві «Степанич». У липні ми­нулого року на трасі між Миколаївкою і Залізним Мостом російська ДРГ розстрі­ляла автомобіль з головним інженером цього підприємства — 51-річним Мико­лою Гориславським. І ось тепер ще одна втрата.

- Льоша пропрацював у нас понад 15 років, був порядною, працьовитою людиною. Починав пастухом, потім став оператором доїльних систем. Навіть пробувався на посаду завферми. Та йому було важкувато справитися з розрахунками, тож повернувся на попереднє місце, — говорить директор ПСП «Степанич» Юрій Сенько.

— Останнім часом працював пара­лельно й оператором, і пастухом. Мав графік два через два. Удень, коли сталася трагедія, він якраз був вихідний.

По обіді 26 травня рашисти тричі обстрілювали Залізний Міст. Спершу випустили з міно­мета шість снарядів. Хвилин за 10 — іще чотири. А через кілька годин (близько сьомої вечора) люди знову чули два гучних при­льоти. Саме тоді один зі снарядів і розірвався у дворі Олексія — за кілька метрів від його будинку.

— Осколки пробили дерев’яні стіни будинку, й один із них попав Олексію в скроневу кістку (за лівим вухом). Також вибухом розкурочило паркан у дворі. На­слідки прильоту побачили хлоп­ці з тракторного стану, коли піс­ля обстрілу проїжджали маши­ною повз хату. Вони зателефону­вали Любиному сину (він мешкає в Семенівці) і розповіли про по­бачене. Той став дзвонити вітчи­му, але він не відповідав, — роз­казує сусідка покійного, 47-річна Оксана Гулак. — Тоді син на­брав Льошиного напарника Руслана і попросив його загляну­ти до Олексія додому. Він і знай­шов його — в одній із кімнат бу­динку біля дивана. Льоша був у крові, хрипів. А поряд лежав його мобільний. Вочевидь, після влу­чання осколка Олексій Намагався подзвонити комусь, щоб покли­кати на поміч, але втратив свідо­мість і впав.

Руслан одразу ж викли­кав «швидку». Медики доправи­ли Олексія в Семенівську місь­ку лікарню, де він помер, так і не прийшовши до пам’яті.

— 6 червня Льоші мало виповнитися 48 років. Десяти днів не дожив, — зітхає сусідка. — Олексій був дуже позитивним, товариським. Як зустріне кого з односельців, завжди зупиниться, поговорить. А ще був трудягою. Оскільки мав коня, то люди часто зверталися до нього по допомо­гу. Він нікому не відмовляв: і орав, і боронив городи. При цьому ро­бив усе як для себе — на совість, а не так, як деякі.

Попрощалися з Олексієм Висоцьким 30 травня в Семенівці. Кажуть, що рідні вирішили похо­вати його там із міркувань безпе­ки. Побоялися, що в прикордон­ні похоронну процесію можуть обстріляти рашисти (таке вже не раз траплялося).

Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін, victims.memorial

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прикордоння, обстріл, Висоцький, ферма

Добавить в: