Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Поранена Раїса Бавикіна з прикордоння Чернігівщини розповіла, як потрапила під обстріл

Поранена Раїса Бавикіна з прикордоння Чернігівщини розповіла, як потрапила під обстріл

 

Раїса Бавикіна з прикордонного села Костобобрів Семенівської громади на Чернігівщині згадує: під час артилерійського обстрілу вскочила у погріб і не могла з нього вибратися, бо вихід привалило цеглою. Так вона опинилася в пастці під власним будинком, який загорівся після влучання снаряда. Коли жінка отямилася, льох був повністю задимлений. Армія РФ 27 травня дроном та артилерією атакувала два села на прикордонні Чернігівщині. В одному з них — Костобоброві, Раїса на своєму подвір’ї потрапила під російський обстріл."У веранду прилетіло, а я вскочила у погріб. Погріб у нас поряд з верандою і вхід під будинком. І мене як кинуло хвилею у погріб. Люк закрився й одразу його засипало. Я прийшла до тями – повний льох диму. Я ледь піднялася — і до люка. Стала його підіймати, а все закрите, привалене. І тільки дим. Я відчуваю, що димом дихаю і задихаюсь. У нас в будинок була проведена вода через погріб, вона почала капати".
Так, зі слів жінки, вона намагалася водою врятуватися.

"Я тоді водою почала обмиватися. Халат намочило – мокрий увесь. Я у халат дихала. А дим сідав все нижче і нижче на підлогу. І я вже сідала ближче до води, доки втратила свідомість. І все – більше нічого не пам’ятаю".

Про те, що будинок матері горить, Наталія дізналася від брата.

"Запитую: «Де мама?» — «Ще не знаємо. Там все у вогні. Ще ніхто не шукає, бо там така температура, що ніхто не може навіть підійти". Навколо, починаючи від будинку, вся забудова згоріла. Мама була всередині, в епіцентрі всієї пожежі", — розповіла донька Наталія.

З її слів, матір дістали з погреба приблизно через дві години після початку пожежі.

"Прийшла я вже до тями в машині. Мене поліцейські везли. Я запитую: «Я жива?» «Так, жива. Все добре». Зараз важко. Голосу нема, розмовляти боляче, їсти, пити взагалі боляче. З вухом проблема. Розірвалось же поряд", — розповідає Раїса Бавикіна.

Від цегляного будинку на п'ять кімнат, гаражів, столярної майстерні, трактора й автівки залишилися лише уламки та розплавлене залізо."Це таке чудо, що в такому пеклі вижила. Там така сила вогню була, що трактор, крім того, що гума згоріла, там диски повигинало від жару", — розповіла донька пораненої Вікторія Лобок.

"Я не думала, що виживу, не думала… Я, коли вже втратила свідомість, думала, це кінець, і все", — сказала поранена Раїса.Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прикордоння, обстріл, Костобобрів

Добавить в: