Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На сесії міськради не вистачило голосів, аби ліквідувати Муніципальну варту Чернігова

На сесії міськради не вистачило голосів, аби ліквідувати Муніципальну варту Чернігова

 

28 травня відбулась сесія Чернігівської міськради. Одне з питань, яке розглядали депутати було про те, аби підтримати рішення щодо ліквідації КП "Муніципальна варта" у Чернігові. За нього проголосували лише 7 депутатів, а отже підприємство буде і далі працювати.Про це сповістила депутатка Марина Семененко у своєму Фейсбуці. Жінка підготувала проєкт рішення щодо ліквідації "Мунварти" разом з місцевим активістом Олександром Гашпаром. У пояснювальній записці до цього рішення сповіщалось, що ліквідація даного підприємства дозволила б зекономити місту 38 млн. 667 тисяч гривень, бо саме стільки передбачено витрат на утримання організації з бюджету громади Чернігова на 2024-2026 роки. Зекономлені кошти пропонується направити на підтримку ЗСУ.
Минулого року середньомісячні витрати на оклад працівника КП склали 23 202 грн. Всього у Мунварті працює 19 осіб, з них 6 осіб на адміністративно-управлінських посадах. Офіс, яке займає підприємство має площу у 405 метрів квадратних.

Семененко повідомила, що на першій депутатській комісії, де розглядали питання ліквідації Мунварти такі депутати, як Летута, Коваленко, Тарасенко утрималися від голосування. Також депутатка сказала, що утримання одного співробітника Мунварти в Одесі вартує у 2 рази менше, ніж у Чернігові.
Пізніше вона додала, що всі комісії мерії Чернігова утримались при голосуванні за ліквідацію КП "Муніципальна варта". Навіть на тій комісії, де спочатку був паритет, несподівано прийшла депутатка Юлія Дарницька, яка заблокувала рішення комісії.

На думку Семененко КП "Муніципальна варта" безкорисна організація, функції якої зводяться до того, що вони виїжджають на дороговартісних автівках 2016-го року за сигналами населення, які в основному поступають у виді скарг на стихійні сміттєзвалища. При цьому населення скаржиться не до Мунварти а до Єдиного колцентру, який вже повідомляє Мунварту про подібного роду скарги. Далі це сміття прибирає, в залежності від території підпорядкування або КП АТП2528 або "Зеленбуд".

Якщо проаналізувати Фейсбук-сторінку Мунварти, то по суті так і є. Організація розміщує декілька постів на місяць з фото чи відео стихійних сміттєзвалищ із застереженнями не робити такого для містян, складає адмінпротоколи на людей, що клеять оголошення на стовпи, час від часу також демонтують незаконні блокувальники на прибудинкових парковках, перевіряють санкнижки у працівників сфери торгівлі тощо. На сайті міськради останній звіт про фінансовий стан підприємства датується 2017-м роком ніяких підсумків чи досягнень підприємства за кожний рік його існування у відкритому доступі для населення нема.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мунварта, Семененко, сесія

Добавить в: