Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » До «Армії відновлення» на Чернігівщині залучили близько 15 тисяч безробітних

До «Армії відновлення» на Чернігівщині залучили близько 15 тисяч безробітних

 

Сьогодні плетуть маскувальні сітки, а завтра – виготовлятимуть окопні свічки. У межах проєкту “Армія відновлення” Чернігівська обласна служба зайнятості залучає офіційно зареєстрованих безробітних громадян до суспільно-корисних робіт, аби допомагати нашим захисникам та захисницям боронити Україну від рашистів.– Найбільш поширені у нас – це плетіння маскувальних сіток для потреб Збройних сил України, також долучались до виготовлення окопних свічок, до заготівлі дров. У зимовий період безробітні особи під час участі в суспільно-корисних роботах чергували в “Пунктах Незламності”. Також в деяких громадах під час цих робіт сухпайки безробітні виготовляють для наших воїнів та займаються приготуванням їжі, та дуже багато інших видів робіт, – розповіла заступниця начальника управління реалізації політики зайнятості Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Лисобикова.

– Нам дуже треба допомагати нашій армії. Якщо ми не будемо допомагати, то, знаєте, як гарне прислів’я “Краще годувати свою армію, ніж годувати чужу.” Так, тому все робимо. Займаємось логістикою, забезпечуємо наших хлопців сітками, забезпечуємо кікіморами, збираємо кошти, – зазначила учасниця проєкту “Армія відновлення” Світлана Дубок.

У Чернігівській області до “Армії відновлення” долучилася 51 громада. За словами Людмили Лисобикової, такі роботи оплачуються, щонайменше у розмірі мінімального окладу – 8 тисяч гривень. Максимальна ж оплата – 10 тисяч 650. На сьогодні загальна сума видатків склала понад 32 мільйони гривень.

– Розмір заробітної плати залежить від видів робіт і визначає замовник. Служба зайнятості лише вже по факту укладення договорів фінансує ці роботи. З оплатою праці за рахунок коштів фонду на випадок безробіття ми залучаємо, звичайно, безробітних громадян, які перебувають на обліку в службі зайнятості, та можемо фінансувати оплату праці незайнятим, застрахованим внутрішньо переміщеним особам, тобто тим особам внутрішньо переміщеним, які не мають статусу безробітного, – пояснила заступниця начальника управління реалізації політики зайнятості Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Лисобикова.

До робіт офіційно зареєстрованих безробітних громадян активно залучає громадська організація “Місто Герой”. Чоловіки та жінки не тільки плетуть сітки, а й шиють спідню білизну, рукавички для медиків, дощовики, каремати тощо. Проте наразі основне – маскувальні сітки.

– Тут ще теж дрібна моторика, бо підбирання цієї тканини, потім зв’язати, шити, це теж праця. Це дуже потребує зусиль таких фізичних, люди сюди йдуть самостійно, дієво, щоб допомагати. Я думаю, це дуже гарна справа. Аби ще долучались, просто допомагали, це було б взагалі добре, – додає Світлана Дубок.

– Це дуже суспільно-корисна робота і дуже дякую центру зайнятості, тому що вони трошки підтримують наших працівників, направляють нам на роботу, якусь копійку дають і це дуже добре. Ми допомагаємо дуже багатьом, але це не тільки допомога нашим працівникам, суспільно-корисна робота, це дуже велика допомога нашим військовим. Це наша праця. Спільна, сумісно з центроим зайнятості, з нашими дівчатками, хлопцями, – каже заступник директора ГО «Місто Герой» Юрій Гайдук.

Загалом, з жовтня 2022-го служба зайнятості залучила до суспільно-корисних робіт на Чернігівщині приблизно 15 тисяч осіб, з них цього року – майже 6. Долучитися до “Армії відновлення” можуть працездатні особи, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: безробітні, відновлення

Добавить в: