Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Сновську закриють гімназію, де навчаються сироти та діти із неблагополучних сімей

У Сновську закриють гімназію, де навчаються сироти та діти із неблагополучних сімей

 

Мова про місцеву школу-інтернат. Вона фінансувалася з обласного бю­джету, тож тут дійсно були створені чу­дові умови для сиріт і дітей із неблагополучних сімей. Проблеми почалися кіль­ка років тому, коли школа-інтернат стала гімназією. А гімназій, згідно з Бюджет­ним кодексом, обласний бюджет фінан­сувати не може. Зате може місцевий. Тому єдиною можливістю зберегти за­клад була передача його на баланс місь­кої ради.Але сума утримання — 12 млн грн на рік — виявилася для Сновської громади надто високою. Й у квітні 2021-го на се­сію обласної ради було винесене питан­ня про закриття «Казки» — на той час там було 74 дитини і 61 працівник. Тоді пе­дагогам вдалося відстояти заклад. Про­те питання залишилося відкритим.

До нього повернулися цього року. До того часу ситуація не змінилася — у міськраді, як і раніше, заявили, що ко­штів на утримання закладу (ні як гімна­зії, ні як дитсадка чи позашкільної уста­нови) в бюджеті громади немає. То­му на останній сесії облради (16 трав­ня) депутати розглянули проект рішен­ня про припинення роботи комуналь­ного закладу «Сновська гімназія». Під­ставою для затвердження цього рішен­ня в обласній раді називають формуван­ня оптимальної мережі закладів освіти. «Сновська гімназія є закладом інституційного догляду та виховання, що розра­хований на 100 дітей.

Станом на 1 квіт­ня в закладі навчалося 40 дітей, із них 18 за заявами батьків перебувають за кор­доном. З огляду на безпекову ситуацію освітній процес у 2023-24 році здійсню­ється в дистанційній формі», — йдеться на офіційному сайті облради.

Цього разу відстояти «Казку» не вда­лося — депутати проголосували за її за­криття.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гімназія, Сновськ

Добавить в: