Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Вже немає сил терпіти». Родину воїна ЗСУ переслідують поліцейські

«Вже немає сил терпіти». Родину воїна ЗСУ переслідують поліцейські

 На фото Ольга Гнип

— Майже рік я та дочка боїмося перебувати вдома. Час від часу приходять поліцейські з обшуками та погрожують нам, — обурена 39-річна Ольга Гнип, чернігівка. — Зрозуміли, що не можуть дістатися до чоловіка, так тероризують мене. Олег служить.

Донька боїться відкривати двері квартири навіть однокласницям. Хвилюється, щоб знову не зайшли поліцейські. Доводиться водити і забирати її зі школи.


Людмила Куцаренко, чернігівка, звинуватила Олега Гнипа у тому, що він вкрав з її квартири будівельні матеріали у січні 2022 року. Олег категоричний: не було такого. Згоден пройти поліграф (детектор брехні).

— Я будівельник. До війни робив ремонти квартир під ключ. В середині січня 2022 року Олександр Куцаренко, наочно знайомий (наші матері працювали у садочку) попросив зробити йому ремонт в квартирі по проспекту Левка Лук’яненка (колишня Рокосовського). Під час зустрічі у місті віддав ключі. На той час в тій квартирі працювала інша бригада, — згадує чоловік. — Минув тиждень, я так туди й не доїхав. Доробляв ремонт на іншому об’єкті, потім зламалася моя автівка.

23 січня мені телефонує Людмила, дружина Олександра, і стверджує, що я вкрав будівельні матеріали з тієї квартири. Мовляв, ключі були тільки у мене. І просить, щоб я приїхав, будемо розбиратися. Я сказав, що мене там не було, розмовлятиму лише при поліцейських.

— Що тоді зникло?

— Плитка, ламінат і підложка до нього, розетки, унітаз. Список вкрадених речей у матеріалах справи постійно міняється. Унітаз то був викрадений, то ні. Змінюється і те, чим відмикали квартиру. Спочатку у справі фігурували ключі. Потім з’являється відмичка. Згодом і вона пропала. Свідків немає, моїх відбитків теж. Та господарі підозрюють лише мене.

Через декілька днів прийшов на допит. Поліцейський грубо наказує віддати йому мій телефон. Для чого, не сказав. Віддав, мені приховувати нічого. Потім він повернув мені телефон. Через декілька днів я дізнався, що моїм знайомим дзвонили з поліції. Усім казали, що я пограбував квартиру, розпитували, чи продавав їм вкрадені речі.

В квітні 2022 року я підписав контракт із ЗСУ. Служу й досі. Був на Сході, маю посвідчення учасника бойових дій. Мені постійно дзвонили поліцейські і питали, коли я буду в Чернігові, щоб з’явитися на допит. А якщо одразу не брав трубку, бо якось ніколи там на фронті з ними кожен день балакати, то звинувачували мене, що я переховуюся. Коли копи зрозуміли, що я для них недосяжний, добралися до дружини і тещі, яка живе окремо.

Писали у частину запити, щоб дізнатися, коли у мене відпустка. В травні взяв відпустку, навіть не відпочив, щодня ходжу до поліції. Постійні допити.

— Спочатку прийшли з обшуком до нас додому. Читаю ухвалу суду. Там написано, що мій чоловік підозрюється за статтею 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка», з припискою: частина 4 (вчинення крадіжки в умовах воєнного стану). Запитую поліцейських: «Як таке може бути? Хіба в січні 2022-го був такий стан?». Вони мені відповідають: «Ви безграмотна і нічого не розумієте», — каже 39-річна Ольга Гнип, дружина. — Обшуки майже кожен місяць, вже проводилися всюди, навіть на дачі і в підвалі. Забирали взуття чоловіка.

— А коли мені листи надсилали у частину, то цієї приписки не було. Лише, що підозрююся за статтею 185, — додає Олег. — Слідкують і за тещею. Якось вона поїхала на дачу за місто, про розташування того будиночка знали лише ми. Бачить, на її провулку стоїть біла автівка «Шкода». В тому місці поряд ніхто не обробляє городи, тож машини там рідкість. Теща дзвонить дружині, описує автівку. І Оля згадує, що таку саму бачила біля нашого дому, а потім біля відділку поліції на Старобілоуській. Згодом обшук був і на тій дачі. Дружина ледь не щодня в сльозах. На межі нервового зриву.

— Людмила говорила мені: «Сознайтесь, или твой ребенок будет жить без отца. Его посадят». І постійно щось каже в цьому тоні. Жодного разу за весь час її Сашка не викликали на допит. Про це казали самі поліцейські. Неодноразово запрошували Людмилу разом пройти поліграф, та в неї немає часу постійно. Чоловік її теж не приходить, — каже Ольга. — В листопаді 2023 року Людмила була з поліцейськими під час обшуків. Ходила, посміхаючись, по квартирі, вишукувала, чи є що її. Казала: «Де твій чоловік, чого ховається?». А її де?

— Поліцейські вкотре переривали усі речі в шафі. Що там я міг заховати? Унітаз? — з іронією каже чоловік. — Заглядали під ламінат, щоб подивитися, чи її там підложка. Людмила обдивлялася усі розетки. Схопила 20-літрове відро, мовляв, то її. Поліцейський заперечив, нагадав, що вона писала в заяві — зникло 12-літрове. Згодом впізнала лише лампочку в люстрі, сказала, то її.

— Усі дзвінки з погрозами записуємо, усі дії Людмили і поліцейських пишемо на відео. Вже немає сил терпіти це далі, — занепокоєний Олег. — Я і зараз не проти пройти поліграф, але хочу вже не в Чернігові. Не довіряю місцевим правоохоронцям.

— Ви підозрюєте Гнипа у крадіжці. Що саме він вкрав у вас?
— подзвонила Людмилі Куцаренко

— Я не буду це коментувати.

* * *

— За даним фактом триває розслідування за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або така, що завдала значної шкоди потерпілому). — повідомила 32-річна Наталія Слабеняк, речниця Головного управління Нацполіції в області.

Джерело: сайт газети "Вість", Ольга Самсоненко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ламінат, крадіжка, військовий, Гнип, Куцаренко

Добавить в: