Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Учні сільського ліцею з прикордоння Чернігівщини будуть вимушені вчитися у Городні

Учні сільського ліцею з прикордоння Чернігівщини будуть вимушені вчитися у Городні

 

Весь нинішній навчальний рік Бутівський ліцей (на Городнянщині) був на дистанційці. Змучилися й учні, й педа­гоги. Дотягують до канікул. Та після них — якщо не закінчиться дія воєнного ста­ну — буде те ж саме.

— Навчання за партами дітям не світить, бо не­має укриття, — так кажуть деякі батьки.На фото бутівський ліцей

— Якби воно й було, це нічого б не змінило. Бутівка — у 20-кілометровій прикордонній зоні. Офлайн-навчання заборонене, — каже керівник відділу осві­ти Городнянської міськради Григорій Смоляр. — До повномасштабного вторгнення ліцей відвідува­ли близько сотні учнів. Крім місцевих, зі Здрягівки, Полісся та Солонівки.

— Тепер трохи менше, бо люди виїжджають, — уточнює місцевий староста Анатолій Пошенко. — Ті, хто вирішив залишитися, добиваються, щоб збу­дували укриття.

Із цим питанням зверталися до керівництва гро­мади і під час виїзного засідання, яке днями було в селі. Та голова ТГ Андрій Богдан сказав одразу укриття в Бутівці не буде — його спорудження міс­цевому бюджету не під силу. Немає надії й на благо­дійні організації — вони відмовляються фінансувати будівництво в безпосередній близькості до кордону з країною-агресором. Тому керівник громади пора­див мешканцям, які не хочуть покидати рідних домі­вок, подбати про переобладнання власних погребів і підвалів, щоб було де ховатися під час можливих об­стрілів.


Переселитися тут нині теж уже непросто. Якщо жителі Сеньківки, Берилівки, Гасичівки, які виїж­джали зі своїх сіл на початку вторгнення, могли на­віть вибирати житло з того, яке пропонувала місь­крада, то зараз такої можливості немає. Як і змоги відселяти людей за рахунок громади.

— Державної програми з переселення поки що немає. Тому в першу чергу допомагатимемо сім'ям із дітьми. Якщо хтось може купити житло в більш спокійних селах власним коштом, будемо надавати транспортні та інші послуги. Для забезпечення пе­реселенців хоча б тимчасовим дахом над головою в Городні зараз облаштовується гуртожиток, — сказа­ли в міській раді.

Бутівських школярів міськрада запропонувала підвозити на навчання в Городню.

— Раніше їх не приймали, бо не були належним чином обладнані укриття. На сьогодні в ліцеї №1 во­но вже готове — на облаштування пішло близько 11 мільйонів гривень. Кошти — із державного бюдже­ту. З укриттям у ліцеї №2 допомогли благодійні фон­ди. Там зараз дообладнують останню кімнату. Місця вистачить і міським, і сільським учням, — запевняє Григорій Смоляр.

Учні з Бутівського ліцею можуть залишатися сільськими (навчатися й далі у своєму закладі, який — якщо батьки на це пристануть — просто пересе­лять у приміщення іншого ліцею) або стати міськими — якщо батьки захочуть перевести їх на навчання до городнянських ліцеїв.

Такий вибір має далеко не кожен заклад. Ска­жімо, у Дроздовиці (цієї ж громади), де дитсадок не працює, батьки просять запровадити підготов­ку до школи майбутніх першокласників хоча б у ре­жимі онлайн. А школярів із Мощенки, звідки зараз іде відселення, возять на уроки ґрунтовими лісови­ми дорогами. Від Бутівки ж до Городні — близько 10 км. непоганого асфальту.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бутівка, ліцей, прикордонння, навчання, укриття, Городня

Добавить в: