Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові будують ветеранський простір «Серцевір»

У Чернігові будують ветеранський простір «Серцевір»

 

У Чернігові створюють ветеранський простір у приміщенні колишньої жіночої консультації, яке в липні минулого року передали в оренду ГО "Ветеранська спільнота України «Серцевір»".У будівлі розбирають стіни, зняли стару підлогу. На цокольному поверсі буде спортивна зала для ветеранів. Саме для неї громадська організація виграла грант в один мільйон гривень. Ці кошти підуть на вентиляційну систему спортивної зали, розповіла проєктна менеджерка "Серцевіру" Ольга Островідова.

"Ми виграли один мільйон гривень на вентиляційну систему для спортивної зали, там, де будуть займатися наші хлопці і їх рідні. Зараз ведуться всі підготовчі роботи, нам спочатку треба прибрати все те, що тут є, потім ми вже будемо купувати систему і встановлювати. Крім вентиляційної системи, нам ще потрібно кондиціювання і всю систему будемо встановлювати згодом".

Хід проведення ремонтних робіт приїхали оглянути представники Українського ветеранського фонду, який надав гроші на встановлення вентиляційної системи у спортивній залі."Ми надаємо безповоротне фінансування на ветеранський бізнес, і так самого ветеранським організаціям, щоб вони відкривали та впроваджували проєкти, які допомагатимуть ветеранам інтегруватися. І наразі є проблема з адаптацією ветеранів до цивільного життя. Спорт є основним містком між психологічною реабілітацією до цивільного життя. В Україні дуже мало таких адаптивних залів, які тут будуються", — розповіла в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифенюк.Ремонтні роботи в центрі проводять ветерани війни, які отримали поранення під час виконання бойових дій. Один з них чернігівець Юрій Вєткін, який отримав поранення 5 березня 2022 року під час оборони мікрорайону Бобровиця у Чернігові. Через мінометний обстріл він був поранений і втратив частину ноги.

"Так сталося, що ми перші поранені на цій війні. І тому ми перші будуємо цю ветеранську спільноту, розбудовуємо, збираємо хлопців. А далі прийдуть хлопці, ми готуємо для них, для великого прийому ветеранів, бо всі будуть ветеранами. Війна затягується, а це потрібно робити. Зараз немає кому, крім нас, ось такі залишились, тому і на протезах будуємо, і поранені".
Відкрити ветеранський простір у Чернігові планують наприкінці цього року.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Серцевір, ветеран, ремонт

Добавить в: