Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ремонт доріг і мереж у Чернігові: коли відкриють рух на Любецькій і полагодять колектор на Масанах

Ремонт доріг і мереж у Чернігові: коли відкриють рух на Любецькій і полагодять колектор на Масанах

 

У Чернігові триває ремонт дорожнього покриття. Як доповів на щотижневій нараді в муніципалітеті 7-го травня начальник КП «АТП-2528» Руслан Волок, упродовж минулого тижня комунальники завершили поточні та ямкові роботи на вулицях Громадській і Шевченка, проспектах Лук’яненка та Грушевського, а також розпочали підготовку до фінального етапу ремонту на Любецькій — асфальтування. Перед тим необхідно встановити бордюри та вирівняти дорожнє полотно. Аби якомога швидше завершити роботи та поновити дорожній рух вулицею, виконувач обов’язків Чернігівського міського голови Олександр Ломако закликав, як тільки покращаться погодні умови, організувати максимально продуктивний робочий процес.– Це ж питання дуже інфраструктурно важливе зараз, без нього й на Героїв Чорнобиля велике навантаження, й 13-та школа, і багато питань, які потрібно швидше розв’язати, – зауважив в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

В умовах обмеженого бюджету та зосередженні на підтримці ЗСУ, місто планує зробити якомога більшу кількість доріг придатними для використання. Це важливо не лише для забезпечення комфорту мешканців, але і для безпеки всіх учасників дорожнього руху. Загалом, у переліку ремонтів на 2024-ий — 277 вулиць та провулків. Зокрема, і вулиця Івана Мазепи. Магістраль є важливою логістичною артерією та наразі основна для заїзду та виїзду із Чернігова, однак надеяких ділянках стан її дорожнього покриття — критичний. Уже проведено тендер, визначено підрядника, а в середині травня — на початку червня планувалося розпочати ремонт. Однак наразі старт робіт під питанням.

– Учасник, який посів 3-тє місце на тендері, подав скаргу в антимонопольний комітет. Третє місце він займав, не друге, не перше, третє. Подав в антимонопольний комітет скаргу, в останній день, уже після підписання договору, по суті. І, за практикою, антимонопольний це може затягнути на 2–3 місяці, мінімум, може й більше. Аз огляду сезонність робіт, і те, що треба роботи на 3 місяці, то ми просто маємо шукати зараз якесь інше рішення. Будь ласка, Руслане Валерійовичу, день-два запропонуйте альтернативні варіанти мені, – зазначив Олександр Ломако.

Також цього тижня місто провело зустріч із підрядниками щодо недоліків, пов’язаних із просіданням та руйнуванням тротуарної плитки, яка була вимощена ще до повномасштабного вторгнення. Відтак її відновлять у межах гарантійного ремонту — такі умови попередньо укладених договорів. Серед питань, що обговорювалися на загальноміській нараді 7-го травня — і ремонт аварійного самопливного каналізаційного колектору діаметром 600 мм на вулиці Незалежності, 42, що в мікрорайоні Масани. А це розв’язання проблеми відведення стоків з 14-ти багатоповерхівок. Нагадаємо, руйнування колектору 27-го квітня також призвело до просідання асфальту на тротуарі та проїжджій частині.


– Він у 90-х роках будувався не шестиметровоими відрізками залізобетонних труб, а дво-, трьометровими відрізками, які були з’єднані між собою. І відповідно та локація — це болотиста місцевість, високі ґрунтові води. Відповідно, є рух ґрунту й навантаження на короткі ділянки колектору велике. І вийшло розкарбування в деяких місцях колектору й попадання ґрунтових вод у колектор, – повідомив директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.

Для обстеження стану колектору до Чернігова запросили фахівців із Сум. Тамтешній «Міськводоканал» має телеметричну лабораторію, за допомогою якої можна зсередини оглядати стан каналізаційних мереж. Оскільки критичної ситуації немає, розкопувати дорогу не будуть. Для відновлювальних робіт обрали більш ефективний та менш затратний метод санації гнучким полімерним рукавом, що дасть змогу максимально швидко відновити нормальне функціонування колектору та запобігти подальшим просіданням, йшлося на нараді.

– Сьогодні вже представник підрядника на місці. Вони розгортають станцію перекачки, і станція перекачки наша буде працювати. Завтра ми будемо робити промивання колектору й післязавтра вже будемо безпосередньо ремонтувати колектор цим полімерним рукавом. На цьому тижні мають роботи закінчити, – підкреслив директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.

Загальна ж вартість робіт складає 2,2 мільйони гривень. Фінансування здійснюється за кошти ремонтного фонду комунального підприємства «Чернігівводоканал».Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Любецька, ремонт, асфальтування, Волок

Добавить в: