Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ще одна чернігівська школа стала енергонезалежнішою

Ще одна чернігівська школа стала енергонезалежнішою

 

Ще один чернігівський заклад освіти стає більш енергонезалежним. На 22-му ліцеї встановили сонячні панелі, коштом партнерів. Вони ж забезпечили заклад безшумним генератором, який може запускатися автоматично чи вручну і працювати в цій системі, як резервне джерело живлення, якщо запасу акумуляторів вичерпається.Максим Сидоров представник БФ "Фортечний":


- Це гібридна установка. Є генерація за рахунок сонця, потужністю 20 кВт, є генерація за рахунок генератора дизельного, також потужність 20 кВт і є збереження електроенергії, загальною потужністю 40 кВт. Фактично, це дозволяє навіть укриття живити декілька діб. Тобто якщо навіть буде повний блекаут і ми не вмикаємо генератор, то у нас активне робоче укриття мінімум доба, а якщо не вмикати обігрівачі, то набагато більше.


Перш за все, система має забезпечувати укриття. Проте за відсутності надзвичайної ситуації зможе надавати живлення і для освітнього процесу.

Ця школа вже 4-та в місті, де за кошти різних партнерів встановили подібні системи. В управлінні освіти міста працюють над тим, щоб розширити перелік і додати до нього ще й дитсадки. Зокрема, благодійний фонд "Фортечний" зараз працює зі своїми міжнародними донорами, щоб зробити декілька освітніх закладів Чернігова енергонезалежнішими.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліцей, благодійники, енергонезалежність

Добавить в: