Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Дмитро Брижинський блокує рішення про виплату компенсації перевізникам, через що можуть зупинитися автобуси

Дмитро Брижинський блокує рішення про виплату компенсації перевізникам, через що можуть зупинитися автобуси

 

Начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський блокує рішення про виплату часткової компенсації перевізникам за здійснені у березні громадські перевезення. Це рішення він аргументує тим, що в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако попросив у нього збільшити суму компенсації окремим перевізникам з шести до дев'яти мільйонів гривень.Як з'явилась компенсація перевізникам

Як йдеться на сайті Чернігівської міської ради, протягом 2022-2023 років у Чернігові повністю перезапустили транспортну сферу, зокрема провели конкурс та обрали чотирьох перевізників для обслуговування автобусних маршрутів.

Відповідно до нової програми, перевізники, які виконують такі умови як перевезення на низькопідлогових машинах середньої чи великої місткості, дотримання графіків руху, відсутність перевищення швидкості тощо, мають право отримувати компенсацію з міського бюджету Чернігова.

В якому випадку перевізники отримують компенсацію

Проте реально отримувати цю компенсацію перевізники можуть виключно у разі, якщо вони недоотримують той рівень виторгу, який встановлений на їхньому маршруті за кілометр перевезення.

Розмір таких виплат розраховується на основі:

щомісячних звітів з інтегратор-системи GPS-моніторингу транспорту DozoR;
щомісячних звітів від Чернігівської транспортної компанії;
вартості кілометра на конкретному маршруті.
Щодо вартості кілометра на конкретному маршруті, то начальник міського управління транспорту Олександр Рижий навів приклад такого розрахунку:

"Кількість кілометрів множиться на вартість пробігу. Наприклад, машина проїхала 10 кілометрів, а вартість кілометра 44 гривні. Тобто, маємо 440 гривень. Якщо перевізник назбирав з пасажирів 500 гривень — місто нічого не доплачує. Якщо перевізник назбирав 300 гривень, то різницю в 100 гривень має сплатити місто. Але знову ж таки, це відбувається в межах бюджетних асигнувань і виходить, що місто не 100% різниці сплачує, а стільки, скільки коштів є в бюджеті. В середньому ми сплачували 94% перевізникам".

Яка сума компенсацій виділена у міському бюджеті

За словами начальника МВА Дмитра Брижинського, в бюджеті міста на 2024 рік передбачена щомісячна компенсація перевізникам в сумі шість мільйонів гривень.

Водночас Олександр Рижий зазначив, що за програмою компенсації перевізникам у бюджеті Чернігова передбачено 75 мільйонів гривень на рік. Якщо розділити цю суму на 12 місяців, то вийде по 6 250 000 гривень.

У лютому цього року начальник МВА підписав платіжне доручення і перевізники отримали компенсацію за надані послуги, каже Рижий

"Якщо взяти лютий, то перевізники виконали транспортних послуг на близько 9 318 000, а місто сплатило 8 700 000. Питань не було, все було затверджено МВА і здійснено проплати".

У березні ж перевізники виконали послуг на суму 9 336 000 гривень. За словами Рижого, цифра зросла, у порівнянні з лютим, у зв'язку з придбанням перевізниками шести автобусів, які відповідають критеріям цієї програми, а також більшої кількості днів у місяці.

Нагадаємо, що 2 травня на найбільш завантажені маршрути Чернігова планують випустити п'ять додаткових тролейбусів та шість автобусів. Таке рішення ввечері 1 травня ухвалила комісія з питань ТЕБ та НС. У міській раді очікують, що вранці 2 травня на маршрути не вийдуть приватні перевізники.

Містян закликали 2 травня утриматися від необов'язкових поїздок, особливо в години пік, а керівників підприємств і установ — організувати підвіз працівників чи дистанційну роботу. Профільному управлінню дали доручення розробити тимчасові схеми та графік руху транспорту.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Брижинський, перевізники, транспорт

Добавить в: