Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Що таке харчові барвники і, якими вони бувають

Що таке харчові барвники і, якими вони бувають

 

Купити харчові барвники можна лише з однією метою – для забарвлення продуктів, для того, щоб надати їм різного кольору та виду. Мова може йти про найрізноманітнішу сировину, адже барвники успішно застосовуються в кулінарії та кондитерській справі. Без них не обходиться кожен другий вид випічка та десерту. Вони підфарбовують навіть напої, м’ясо-ковбасну та кисломолочну продукцію.

Харчові барвники бувають різного типу. Природні пігменти отримують з природних джерел, таких як рослини, фрукти, овочі та квіти. Деякі з них мають тваринне походження. До найвідоміших серед них належать:

  • куркумін – із куркуми;
  • кармін – із комах;
  • хлорофіл – із листя зелених рослин.

Синтетичні ж барвники створюються шляхом хімічного синтезу. Вони набувають яскравого насиченого забарвлення й маркуються певними кодами, які вказують на їхню безпечність та прийнятність для використання в харчових продуктах згідно з вимогами законодавства. Окрім синтетичних існують ще змішані барвники, що поєднують в собі як природні, так і штучні компоненти. Є безпечними для споживання.

Харчові барвники активно використовують, щоб надання продуктам бажаного вигляду. Вони роблять їжу апетитною, покращують смак і запах, дозволяють урізноманітнити асортимент продуктів та напоїв на полицях магазинів. Ці компоненти широко застосовуються в харчовій промисловості й, виробники продуктів можуть без проблем їх замовити оптом у компанії YERO COLORS.

Класифікація харчових барвників

Харчові барвники розподіляються за різними критеріями. Найчастіше мова йде про природні, синтетичні та змішані, але можна виділити й інші класифікаційні групи:

За хімічними властивостями:

  • Органічні

Містять у молекулярній формулі вуглець і зазвичай мають природне походження.

  • Неорганічні

Не містять вуглець і мають хімічне походження.

За особливостями використання:

  • Водорозчинні

Розчиняються у воді, використовуються для забарвлення рідких та напіврідких продуктів – напоїв, льодяників, глазурі тощо.

  • Жиророзчинні

Розчиняються в жирах та оліях, використовуються для фарбування жирних продуктів, шоколаду, кремів тощо.

За ступенем стабільності:

  • Стійкі

Не змінюються під впливом сторонніх факторів – тепла, світла, кисню тощо.

  • Нестійкі

Міняють свій колір, смак чи консистенцію. Можуть піддаватися руйнуванню під впливом світла, повітря, температури.

Харчові барвники мають різну консистенцію в залежності від їх форми та властивостей. Порошкові – найбільш поширена група. Вони подібні до пудри й легко розсипаються. Порошки зазвичай додаються до сухих інгредієнтів або розчиняються в рідинах перед додаванням до продуктів.

Рідкі барвники вже знаходяться у рідкій формі. Це водні або масляні розчини. Їх легше дозувати відповідно до рецептур. Залежно від консистенції, можуть називатися суспензіями. Вони здатні забарвлювати рідкі продукти, такі як напої, соуси або креми. Гелеві ж барвники називаються так, бо виготовляються на гелевій основі, що надає їм густої консистенції. Часто використовуються для забарвлення густих продуктів, таких як желе, мармелад, креми або глазурі.

Також існують таблетовані чи капсульні барвники. Їх перед використанням розчиняють у воді чи інших рідинах. Найкраще підходять для великого виробництва.

Харчові барвники відрізняються основою, виглядом, консистенцією та кольором. Вони надають стравам і продуктам привабливого вигляду. Компоненти різного виду мають нюанси щодо застосування та переваги, властиві конкретній формі.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в: