Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Допомога ЗСУ, безпека містян та інфраструктура: позачергова сесія міської ради

Допомога ЗСУ, безпека містян та інфраструктура: позачергова сесія міської ради

 

Підтримка Сил оборони, питання безпеки містян та відновлення інфраструктури, але насамперед – шана і вдячність тим, хто ризикуючи власним життям рятував інші. Позачергову, 39-ту сесію міської ради Чернігова почали із вручення нагород надзвичайникам, медикам, поліцейським та волонтерам, які не чекали відбою тривоги і в перші хвилини після ракетних ударів росії 17-го квітня були на місці, та робили все можливе, аби допомогти постраждалим.На фото в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако

– Ті нелюди, які запустили ці ракети, обов’язково будуть на своїх болотах горіти в пеклі. Я хотів би подякувати щиро всім службам, які з перших хвилин були задіяні в ліквідації наслідків цієї аварії: це і рятувальники, це і поліцейські, це медики і швидка допомога, і медичні працівники і працівниці, це всі комунальні служби міста, які вчасно приїхали і швидко виконали роботу, і подякувати всім чернігівцям, які вкотре показали неймовірну єдність, вміння об’єднуватися в спільній біді. Я хочу наголосити, що це був приклад злагодженої, чіткої роботи, і це є приклад справжнього патріотизму , – зазначив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Що стосується власне сесії, цього дня депутати і депутатки розглянули майже три десятка питань. Попри загальну чисельність у 38 обранців, у залі був кворум із 26-ти: кілька людей мобілізовані, тих, хто склав мандат, територіальна виборча комісія досі не замінила, а фракція “наш край” повним складом майже рік не відвідує пленарних засідань. Так, із важливого на порядку денному – посилення громадської безпеки та правопорядку, а саме впровадження у місті проєкту «Поліцейський офіцер громади». Мова про облаштування п’яти поліцейських станцій у різних мікрорайонах, де працюватимуть 40 офіцерів, які зможуть максимально оперативно реагувати на виклики. Державою це фінансується лише частково і прохання правоохоронців до міста – допомогти з ремонтом приміщень майбутніх офісів.

– Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати правопорядок на своїй території запобігати вчиненню правопорушень. Даний проект впроваджений, наприклад, в таких містах як Дніпро, Вінниця, але хотілося б, щоб саме Чернігів став першим з прикордонних обласних центрів, де цілковито забезпечений інститут поліцейських офіцерів громад, – повідомив начальник Чернігівського районного управління поліції Вадим Парфентьєв.

– Для нас було важливо, коли ми визначали і спілкувалися з Вадимом Михайловичем, щоб ці офіси були не в центрі міста всі, є тільки один у центрі, а саме у віддалених районах ми бачили на мапі це і Льотна, це і Грушевського…це і Масани. Друге, ми всі розуміємо, що ми прикордонна громада і питання безпеки всередині громади – це питання і безпеки України в цілому. І ми розуміємо, що зараз, в умовах воєнного стану, на руках у ряду людей є і зброя, і якісь гранати, і на цьому фоні можуть бути правопорушення, які будуть нести загрозу безпеці людей. Тому, ми звичайно долучимось як громада до реалізації цього проєкту. Єдине, звичайно, у нас нюанс, що фінансово ми будемо дивитися вже протягом року скільки ми зможемо там в цьому році, скільки в наступному долучитися, тому що рік фінансово складний. Пріоритети – це відновлення і підтримка Збройних сил України, але ж і порядок теж має бути – порядок і безпека нашого населення в пріоритетах бюджетного року, – зауважив Олександр Ломако.

Продовжує місто допомогати і військовим – рішенням сесії збільшили кількість частин, яким надаватиметься підтримка з бюджету Чернігова, а також погодили передачу старлінків 1-ій окремій танковій Сіверській бригаді.

– Вони їм дуже потрібні. У нас вони є, не використовуються, купувалися для пунктів незламності на зиму. Зиму ми пройшли впевнено, і там дев’ять у нас їх є, три ми зараз бачимо можливість передати, – підкреслив Ломако.

Серед питань, що знайшли підтримку на засіданні, також виділення земельної ділянки для реалізації спільного проєкту з ПРООН, яка потрібна для демонтажу зруйнованих росіянами двох шкіл та житлових будинків, передача в оренду МВА недіючого дитсадка, де планується створити центр підготовки населення до спротиву, та земельних аукціонів – а це про інвестиції, розвиток міста і прозорість, йшлося в муніципалітеті.

Крім того, обранці звернулися до Міноборони і надали попередню згоду на прийняття частини дороги на Курсанта Єськова, що належить державі, в комунальну власність. Адже наразі дорожнє покриття на цій вулиці чи не найгірше в місті, а відновити її повністю громада поки не має права.

– Хочемо в цьому році почати хоча б, можливо, і зробити, якщо швидко буде вирішуватись це питання, цю вулицю, але для того щоб ми мали можливість і проектувати і направляти туди будуть бюджетні кошти потрібно забрати її у власність громади міста, – сказав в.о. Чернігівського міського голови.

Ще два звернення Чернігів направив до Кабінету Міністрів та Президента, зокрема щодо встановлення на офіційному рівні Дня Героїв – єдиної дати, коли вшановуватимуться борці за всю столітню війну за незалежність – 23-го травня, та продовження виплат внутрішньо-переміщеним особам щонайменше до кінця воєнного стану.

– Головне питання це родини з дітьми – по двоє, по троє дітей, із старенькими батьками. Якщо батьки мають хоча б мінімальні пенсії, то жінки, які привезли до нашого міста своїх діточок і ще не знайшли роботи, їм дуже складно. У них у більшості вже забрали ці виплати. Якщо їх не повернуть, то я навіть уявити не можу, в якому стані вони будуть знаходитися, – зауважила депутатка Чернігівської міської ради Ірина Соломаха.

– У нас зареєстровано офіційно трошки більше 11 тисяч внутрішньо переміщених осіб в Чернігові. Більшість ми розуміємо, що це прикордонні громади нашої області, але не тільки. Я спілкувався із Бахмута з людьми, і з Нью-Йорка українського, і з багатьох інших населених пунктів. До 1 березня 7 тисяч отримували цю допомогу від держави а зараз 2,5. Зрозуміло, що це питання актуальне для них для багатьох це один єдиний засіб існування, – пояснив Олександр Ломако.

Вдалося розглянути і депутатські запити та різне. Зокрема, щодо ремонту доріг, закладів освіти, якості громадських перевезень та важливості пришкільних таборів – питання їх роботи цього літа від імені батьківської спільноти озвучив Роман Резнік.

– Вважаю, що робота в цьому напрямку дуже важлива, і організація та проведення пришкільних літніх таборів це істотна підтримка та допомога родинам нашого міста в цей нелегкий час, – запропонував депутат Чернігівської міської ради Роман Резнік.

– Це питання актуальне ще і в тому сенсі, що на цих таборах окремим напрямком має бути патріотичне виховання. І зазвичай є увага до цього питання і у батьків, і у дітей, і є потреба, тому це було б добре дякую, – підкреслив Олександр Ломако.

В .о. міського голови доручив опрацювати це питання та за можливості – реалізувати. Нагадаємо, у 2023-му роботу літніх пришкільних таборів відновили після кількарічної перерви через ковід та повномасштабне вторгнення, забезпечивши пільгові категорії безоплатним харчуванням. В умовах, коли не кожна родина має можливість організувати дітям відпочинок, торік майже 4 тисячі школярів мали три насичених тижні, проведені з однолітками, цікаво та з користю.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, Ломако

Добавить в: