Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ракетний удар по Чернігову: Олена Коноваленко думала, що бомблять кінотеатр «Перемога», а потім — що її будинок

Ракетний удар по Чернігову: Олена Коноваленко думала, що бомблять кінотеатр «Перемога», а потім — що її будинок

 

17 квітня, близько дев’ятої ранку, через десять хвилин після оголошення повітряної тривоги, чернігівці почули вибухи. Три одразу. Ракети «Іскандер» прилетіли в приміщення готелю, що неподалік «Чернігівської політехніки». В 16-ти будинках навколо повилітали вікна, двері. Постраждала Чернігівська районна лікарня, приміщення університету. Станом на ранок 18 квітня від ракетного удару загинуло 18 чернігівців і 67 поранені. Останніх постраждалих з-під завалів дістали сьогодні о п’ятій ранку.

Загинула 25-річна Аліна Миколаєць, лейтенантка поліції, інспекторка відділу реагування патрульної поліції Чернігівського рай управління патрульної поліції області.На фото - Олена Коноваленко

— Ми були на сьомому поверсі, — сидить на лавці, боїться підніматися в квартиру 44-річна Олена Коноваленко. Дев’ятиповерхівка, де вона живе, неподалік місця удару. — Провела чоловіка на роботу. Син вчиться в школі дистанційно. Я прилягла на ліжко, ще полежати, поки не почались уроки. Тривога була, чула. І тут як шарахнуло! Подумала, що бомблять наш кінотеатр «Перемога». А тоді другий вибух… третій. Все летить, в голові промайнула думка, що бомблять наш будинок. А ми на сьомому поверсі. Попідскакували. З квартири повискакували, в чому були.

— Документи взяти встигли? — дивлюсь на чорний пакет, котрий жінка міцно тримає двома руками.

— Які документи? Хоч би ключі, — відкриває пакет. — Це все, що встигла схопити. Коли тікали, уламки вікон летіли. Вікна, балконні двері повністю повідкривалися. Хотіла закрити, не вийшло. Бігли сходами. По суцільному склу. Повилітали вікна, двері повиривало в під’їзді. Їх нам поміняли після бомбардування дворічної давнини.

— Куди бігли?

— В підвал, — показує за спиною вхід в укриття, що біля під’їзду. — Хоча і підвал би не врятував. Але вже наче і не на висоті.

— В квартиру піднімалися?


— Ні. І дивитися боюсь. І боюсь, що знову буде тривога, як вчора було: тривога за тривогою.

В машинах, що поруч на стоянках, стирчали уламки. «Швидкі» з’їжджалися з усіх лікарень міста. Поліцейські перекрили червоно-білою стрічкою дорогу, щоб не заважали рятувальникам, медикам. Рятувальники розбирали завали, медики вивозили поранених в лікарні. Власники пошкоджених багатоповерхівок вийшли на вулицю з совками, віниками, прибирали бите скло. О пів на дванадцяту дня розгорнули два намети, де надавали першу медичну допомогу. Комунальники, представники благодійних організацій обходили пошкоджені квартири.

Працівники ЖЕКів вже 17 квітня, коли завали ще розбирали, почали обхід квартир, котрі знаходилися в радіусі ракетних ударів, аби визначити потребу в будівельних матеріалах Про це повідомив Олександр Ломако, в.о. міського голови Чернігова, інформуючи про розгортання штабу ліквідації наслідків ракетних ударів. “Відповідальним особам поставлено завдання визначити місця для розселення людей, у кого буде потреба в тимчасовому житлі. Працівники ЖЕКів почали здійснювати обхід квартир, які знаходилися в радіусі ракетних ударів, аби визначити потребу в будівельних матеріалах. Вирішується питання з гарячим харчуванням для надзвичайників та всіх екстрених служб, які залучені до пошуково-рятувальної операції. Лікарні працюють в посиленому режимі, надають всю необхідну допомогу постраждалим».

Джерело: газета "Вість", Юлія Семенець

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Іскандер, готель, ракети

Добавить в: