Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Реконструкція в Корюківській центральній районній лікарні — рятівне коло для багатьох пацієнтів

Реконструкція в Корюківській центральній районній лікарні — рятівне коло для багатьох пацієнтів

 

У Коропській лікарні неврологія об'єднана з терапією. Утримувати окремий підрозділ немає сенсу, адже інсультів тут не лікують.

— Для отримання відповідного паке­та медичних послуг Національна служба здоров'я України висуває дуже великі вимоги, — пояснюють у закладі.
Те ж саме і в інших лікарнях. Разом з тим потреба в неврологічних відділеннях зрос­тає. Не останню роль у цьому зіграла війна. Так, минулого року кількість інсультів в Укра­їні зросла на 16 відсотків. До того ж вони значно (на 10-15 років) помолодшали.
Крім того, якщо до повномасштабного вторгнення в Україні щороку від серцево-су­динних захворювань помирали близько 400 тисяч осіб (це 60 відсотків усіх смертей), то зараз, згідно з інформацією МОЗ, смертей стало більше.

З огляду на це реконструкція, яку недав­но завершили в Корюківській центральній районній лікарні, — не що інше, як рятівне коло для багатьох пацієнтів.Андрій Пивовар, фото з сайту "Сусіди-Сіті"

— Реорганізація внутрішньої структури закладу була вимогою часу, — говорить ге­неральний директор ЦРЛ Сергій Пивовар. — Адже лікуватися до нас їдуть не лише з на­шої, ай із сусідніх громад, а в неврологічно­му відділенні було всього 20 з лишком ліжко-місць. Через це виникла черга.

Тепер ліжко-місць у неврології втричі більше — відділенню віддали весь третій по­верх. Терапевтичне відділення, що розміщу­валося там раніше, перевели в інше місце — зараз воно на другому поверсі над клінічною лабораторією.

Переселення задумали ще до вторгнен­ня. Та втілити намічене в життя «не давала» одна проблема: нічим було перевозити па­цієнтів із терапевтичного відділення на пер­ший поверх.

— Потрібен був ліфт, — продовжує Сер­гій Григорович. — Тепер він є.

І добратися ним можна не тільки на пер­ший поверх, а й в укриття, розміщене у під­вальному приміщенні. Його теж капітально відремонтували: облицювали стіни, облаштували підлогу, обладнали санітарні кімна­ти тощо. Зробили ремонт і в терапевтично­му відділенні, завезли туди нові меблі, побу­тову техніку.

Цікавлюсь, яким коштом усе це було зроблено.

— Частково — коштом держави, частко­во — закладу. Це гроші, які ми самі зароби­ли, — пояснює Сергій Пивовар.
Суми не оприлюднює. Та й без цього зро­зуміло, що вона немала. Але й результат ва­гомий. Тепер хворі перебуватимуть у зна­чно комфортніших умовах, та головне — має зникнути черга на лікування. Якщо до цього в неврологічному відділенні лікувались у се­редньому близько тисячі пацієнтів за рік, то тепер воно зможе приймати значно більше.

До теми

Україна є першою державою в Європі, яка 2021 року ухвалила Декларацію про реалізацію європейського плану дій щодо боротьби з наслідками інсультів. Мета цієї Декларації — до 2030 року знизити кіль­кість інсультів на 10 відсотків (порівняно з 2019 роком, коли почали розробляти зга­дану декларацію), а також забезпечити 90 відсотків хворих лікуванням у спеціалі­зованих відділеннях.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківка, лікарня, реконструкція, Пивовар

Добавить в: