Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Місто звернеться до СБУ щодо діяльності власників «Хімволокна»

Місто звернеться до СБУ щодо діяльності власників «Хімволокна»

 

Міська рада звернеться до Служби безпеки України щодо дій російського Альфа-банку на території колишнього “Хімволокна”, котре свого часу відповідна компанія забрала за борги. Таке доручення профільним керівникам дав виконувач обов’язків очільника Чернігова на загальноміській нараді цього тижня.Там розташовані об’єкти критичної інфраструктури, зокрема, одна з насосних станцій “Чернігівводоканалу”, і на сьогодні, за словами керівника КП, у них є проблеми з доступом до цього об’єкту.

– Від цієї організації, яка є «смотрящими» від альфа-банку. Вони там встановили свою будку з охоронцями і не пускають туди навіть наших співробітників, якісь пропуска виписують, там собі щось надумали. Зараз там працюють підрядники – є державні кошти, безпосередньо, з цільовим призначенням на реконструкцію свердловин, і зараз там працює підрядник, у нас уже є випадки недопуску. І взагалі, це питання треба розглядати комплексно: яке вони взагалі мають право там встановлювати ці споруди, і тих людей, які там щось захищають, незрозуміло що, – розповів директор КП “Чернігівводоканал” Сергій Малявко.

Оскільки ВНС є частиною системи життєзабезпечення міста, доступ до неї має бути безперебійним. До того ж, в умовах воєнного стану діяльність бізнесу, що має відношення до рф, і перешкоджання функціонуванню критичної інфраструктури – це питання безпеки. Тому тут потрібна жорстка реакція держави, каже Ломако.

– Весь їхній бізнес – це вони забрали за борги колишнє “Хімволокно”, все там порізали, включаючи рельси, і здали на металолом. Ну, я не називав би це бізнесом, але це ж російська “альфа”, яка на крові – вони фінансують армію, яка вбиває наших людей. І було рішення РНБО, яке, наскільки розумію, не було реалізоване, але рішення було в 2022-му ще році про націоналізацію цього об’єкту. Там велика земельна ділянка, яка місту з багатьох напрямків цікава. І коли оці прихвостні російські, чи хто там займається їхнім напрямком в Чернігові, якась проросійська партія, в тому числі, ставлять там будки і не пускають наших працівників критичної інфраструктури на об’єкт – то це повинна бути швидка і жорстка реакція з боку, в першу чергу, Служби безпеки України. Може, це взагалі російські розвідники. Треба розібратися з цим питанням, – зауважив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Як зазначили під час наради, сама водонасосна станція фактично зруйнована і потребує повної реконструкції. Мова про проєкт, вартістю орієнтовно понад мільйон євро, який місто нині має реальну можливість реалізувати завдяки підтримці міжнародних партнерів. За словами в.о. міського голови, зацікавлення об’єктом було, до прикладу, у представників Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) під час останньої зустрічі.Телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Хімволокно, Альфа-банк, Чернігівводоканал

Добавить в: