Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Комунальник з Семенівки виявився агентом фсб

Комунальник з Семенівки виявився агентом фсб

 

У Семенівці Новгород-Сіверського району співробітники СБУ затрима­ли місцевого мешканця — 43-річного Василя Карпеку. Підозрюють, що за вказівкою російського «курато­ра» він об'їжджав велосипедом на­вколишню територію, приховано фотографував укріпрайони та опо­рні блокпости ЗСУ, а потім відправ­ляв знімки окупантам, прикріплюю­чи геолокації. Відповідні метафай­ли і переписку з рашистами зна­йшли в його мобільному телефоні.За даними СБУ, Карпека по­трапив у поле зору російських спецслужб іще в грудні минулого року — завдяки своїм антиукраїн­ським коментарям у телеграм-каналах. Тоді його й завербував один зі співробітників прикордонного управління фсб Брянської області. Для таємного спілкування з «ку­ратором» семенівець створив чат у месенджері. І перш ніж його викрили, щонайменше шість разів устиг передати ворогу зібрану ін­формацію: 5 грудня — про блок­пости на в’їзд і виїзд із міста; 21 грудня і 31 січня — про розташу­вання військовослужбовців ЗСУ; 25 грудня — про місця скупчен­ня бойової техніки; 1 лютого — про напрямки перекидання бойо­вих машин у регіоні; востаннє — 10 лютого — повторно надіслав уточнені дані місць розташування позицій українських бійців.

Відомо, щодо свого затриман­ня Карпека працював у КП «Рев­на» Семенівської міськради, яке спеціалізується на водопостачанні і водовідведенні. У жовтні минуло­го року по підприємству був воро­жий приліт, на щастя без постряждалих. Чи доклав Карпека свою руку до цього — за­лишається тільки здогадуватись.

— Він «сіренька мишка», так скажемо. Сам по собі. У нас працював із 2017 ро­ку на посаді слюсаря аварійно- відновлювальних робіт. До того, кажуть, був куха­рем у дитсадку (за фахом він кухар-технолог, закінчив Чернігівський комерційний технікум), — розказує керівник КП «Рев­на» Володимир Субота.

— Чи міг Карпека щось фотографувати? Ніхто ж до нього не придивлявся. Може, крадькома й знімав, але ніхто цього не бачив. Ми всі були в шоці, коли дізналися, що його підозрюють у роботі на фсб. Проросійських настроїв за ним не помічали. Якби таке було, то хлопці мені б уже давно розповіли. А так... Повто­рюсь: він «сіра мишка», щось ходив, ро­бив, особливо ні з ким не спілкувався.


Місцеві кажуть, що ні дружини, ні дітей у Карпеки немає і ніколи не було. Мешкав сам. Його батьки розійшлися після його народження. Згодом вони створили власні сім’ї. А Василя з дитинства виховувала ба­буся (нині вже покійна). Із рідні у нього зо­сталася лише мати. Вона проживає непо­далік від сина — за кілька хат.

У соцмережах ми знайшли два профі­лі Василя Карпеки. Там лише кілька осо­бистих фотографій і багато репостів із різними цитатами. Останній допис зроб­лено ще в лютому 2021-го (політичних дописів у стрічці взагалі немає). Серед контактів Василя помітили сторінку йо­го мачухи Надії Карпеки. Зателефону­вали їй.

— Я була замужем за Василевим бать­ком (уже давно покійним), та сам Вася з нами не жив. І з ним я майже не контактувала. Якось раз написала йому в соцмере­жах, трохи поспілкувалися — на тому й усе, — говорить Надія Миколаївна.

— Бог йо­го знає, передавав він росіянам якісь дані чи ні. Та мені чомусь мало віриться. Може, його підставили або змусили погрозами. Бо покійний чоловік якось казав, що Ва­ся має певні порушення розумового роз­витку. Цим могли скористатися. До речі, колеги Василя розказували, що недавно побачили в нього новий смартфон і поча­ли розпитувати, де взяв. Та Вася лише по­сміхнувся й сказав: «А там... Воно вам не треба». Не знаю, що й думати. Раз СБУ за­йнялася ним, то хай тепер вони розбира­ються.

Слідчі оголосили Карпеці підозру за ч. 2 ст. 111 ККУ (державна зрада). Йому загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне. Зараз він у Чернігівському СІЗО.

Джерело: газета "Гарт", Олексій Прищепа

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Карпека, Семенівка, фсб, зрада

Добавить в: