Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В ОДА оголосять конкурс перевізників на популярні автобусні маршрути, аби потіснити нелегалів

В ОДА оголосять конкурс перевізників на популярні автобусні маршрути, аби потіснити нелегалів

 

Чернігівська облдержадміністрація в березні звернулась до Кабміну з ініціативою розробити й подати на розгляд Верховної Ради зміни до законодавства, що дозволять конфіскувати у нелегальних автоперевізників транспортні засоби.
Саме обласна адміністрації за законом є організатором перевезень між громадами всередині області. Представники ОДА кажуть, що таким чином сподіваються навести лад у пасажирських перевезеннях, зокрема подбати про безпеку та комфорт пасажирів.Максим Власов начальник відділу транспорту та зв'язку департаменту енергоефективності, транспорту, зв'язку та ЖКГ Чернігівської облдержадміністрації:

- Чернігівська облдержадміністрація вже неодноразово зі своїми ініціативами зверталася до Міністерства інфраструктури та до Кабміну з пропозиціями внести зміни до чинного законодавства України, посилити таку відповідальність. Саме акцентували увагу на можливості здійснення конфіскації транспортного засобу, якщо він використовується для нелегальних перевезень пасажирів. У кодексі про адміністративні правопорушення є стаття 164, яка передбачає, що за здійснення господарської діяльності без відповідних документів, конфіскацію засобів виробництва, тобто, в даному випадку - транспортний засіб. Але для того, щоб його конфіскувати, треба, щоб особа, яка керує автобусом, що використовується на маршруті була власником цього автобусу і мала ліцензію на пасажирські перевезення. Тільки в такому випадку можна конфіскувати транспортний засіб.

Поки що відповіді від кабміну на свій запит Чернігівська ОДА не отримала.

- Крім того на розгляді Верховної Ради знаходиться законопроєкт про внесення змін до кодексу України про адміністративне правопорушення, де буде приділятись увага саме нелегальних перевізникам і трохи розширювати повноваження контролюючих органів. Сума штрафів, яка пропонується від 850 до 2250 грн. Якщо ці законодавчі ініціативи будуть прийняті і вступлять в законну силу, то у контролюючих органів будуть більш розширені повноваження і будуть більш дієвими механізми впливу на нелегальних перевізників.

- На сьогодні обслуговування маршрутів здійснюють 63 перевізники по Чернігівській області. З них 17 - юридичні особи, інші - це ФОПи. Мережа обласних маршрутів налічує 653 автобусних маршрути, вона була затверджена у 2010 році. З перевізниками станом на сьогодні в ОДА укладені 234 договори на обслуговування і це 190 напрямків, які забезепечують автомобільне забезпечення пасажирів.

Також обласна адміністрація повідомляє, що триває підготовка до чергового конкурсу перевізників на роботу на маршрутах у кількох північних громадах Чернігівщини. На конкурс будуть виставлятися маршрути, по яким їздять сьогодні нелегальні перевізники. Це городнянський, ріпкинський, новгород-сіверський, семенівський, корюківський, сосницький і сновський напрямки.Джерело: "Північна Брама"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: перевізники, маршрути, нелегали, Власов

Добавить в: