Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігів може залучити орієнтовно 140 млн гривень від ПРООН на повноцінне відновлення

Чернігів може залучити орієнтовно 140 млн гривень від ПРООН на повноцінне відновлення

 

Чернігів може залучити орієнтовно 140 млн гривень від ПРООН на повноцінне відновлення, а також термомодернізацію однієї з найбільших і найпошкодженіших шкіл – дев’ятнадцятої. Про це в рамках блоку міжнародної співпраці повідомили на щотижневій нараді, 26-го березня. Наразі місто веде з партнерами перемовини і, попередньо, за словами Олександра Ломако, вони готові профінансувати роботи по всіх чергах ремонту, що залишилися. Наша сторона, натомість, має виконати дві умови.– Ми маємо коригування проєкту зробити за свої кошти – це 1 мільйон 400 тисяч приблизно, і наше співфінансування – ПДВ, це близько 20% від загального фінансування. Ну, 20% ми знайдемо. Але 140 мільйонів це ми повністю завершимо і зробимо утеплення, термомодернізацію величезної школи №19, про що ми даже не могли б зараз мріяти. У нас таких коштів в бюджеті, навіть, якщо ми на три роки розіб’ємо, і то не факт, що ми за три роки знайдемо кожного року по 40 млн. Цю можливість упустити ми не маємо ніякого права, тому все, що треба, треба зробити, – зазначив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Виконувач обов’язків міського голови дав доручення профільним керівникам передбачити зміни в бюджеті та починати коригування проєкту. Допомогти Чернігову з відновленням закладів освіти, а також об’єктів критичної інфраструктури тепло- і водопостачання може і багаторічний партнер Чернігова – Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Днями з керівником нового проєкту цієї організації було підписано меморандум, спрямований на посилення стійкості міста у сфері життєзабезпечення, а сама підтримка може надаватися у вигляді будівельних робіт або консультаційних послуг. Місто ж показало ряд об’єктів, де допомога була б суттєвою. Зокрема, постраждалі від обстрілів росії каналізаційні насосні станції, ТЕЦ, 15-ий ліцей, а також приміщення РАЦСу.

– Я дуже позитивні маю сподівання про підтримку кількох проєктів, більше, ніж одного, на території Чернігова. Мова йде про мільйони гривень сумарно, навіть, більше, цієї допомоги. Це дуже важливо. Тому що зараз, в умовах браку своїх коштів, і в умовах, коли ті кошти, що у нас є, направляються, зрозуміло, на питання, пов’язані з обороною, в першу чергу, то підтримка наших партнерів – це те, що допомагає місту не тільки відновлюватися, а йти вперед і дивитися в завтрашній день, – зауважив Олександр Ломако.

Завдяки участі та фінансуванню GIZ, за останні два роки вдалося підсилити Чернігівводоканал технікою, облаштувати модульну поліклініку та оперативно відновити 3-тю школу після ракетного удару по драмтеатру. Нині на етапі впровадження – реконструкція водогону по Квітневій, в районі якої розташовується біля двадцяти підприємств. На об’єкті на сьогодні вже замінено 600 м комунікацій.

– Інша ділянка, друга половина, вона буде трохи складніша, бо це там дуже багато комунікацій, тому таких швидких темпів не буде. Але ми встигаємо зробити швидше, ніж це прописано у графіку виконання робіт, – повідомив директор КП “Чернігівводоканал” Сергій Малявко.

Орієнтовно закінчити реконструкцію мереж на ЗАЗі планується у червні. Для міста це не лише відновлення пошкодженої під час бойових дій інфраструктури, а насамперед, підтримка бізнесу, який попри все залишається працювати у прикордонному з ворогом регіоні, йшлося на нараді.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: відновлення, ПРООН

Добавить в: