Чернігів може залучити орієнтовно 140 млн гривень від ПРООН на повноцінне відновлення
Чернігів може залучити орієнтовно 140 млн гривень від ПРООН на повноцінне відновлення, а також термомодернізацію однієї з найбільших і найпошкодженіших шкіл – дев’ятнадцятої. Про це в рамках блоку міжнародної співпраці повідомили на щотижневій нараді, 26-го березня. Наразі місто веде з партнерами перемовини і, попередньо, за словами Олександра Ломако, вони готові профінансувати роботи по всіх чергах ремонту, що залишилися. Наша сторона, натомість, має виконати дві умови.
– Ми маємо коригування проєкту зробити за свої кошти – це 1 мільйон 400 тисяч приблизно, і наше співфінансування – ПДВ, це близько 20% від загального фінансування. Ну, 20% ми знайдемо. Але 140 мільйонів це ми повністю завершимо і зробимо утеплення, термомодернізацію величезної школи №19, про що ми даже не могли б зараз мріяти. У нас таких коштів в бюджеті, навіть, якщо ми на три роки розіб’ємо, і то не факт, що ми за три роки знайдемо кожного року по 40 млн. Цю можливість упустити ми не маємо ніякого права, тому все, що треба, треба зробити, – зазначив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.
Виконувач обов’язків міського голови дав доручення профільним керівникам передбачити зміни в бюджеті та починати коригування проєкту. Допомогти Чернігову з відновленням закладів освіти, а також об’єктів критичної інфраструктури тепло- і водопостачання може і багаторічний партнер Чернігова – Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).
Днями з керівником нового проєкту цієї організації було підписано меморандум, спрямований на посилення стійкості міста у сфері життєзабезпечення, а сама підтримка може надаватися у вигляді будівельних робіт або консультаційних послуг. Місто ж показало ряд об’єктів, де допомога була б суттєвою. Зокрема, постраждалі від обстрілів росії каналізаційні насосні станції, ТЕЦ, 15-ий ліцей, а також приміщення РАЦСу.
– Я дуже позитивні маю сподівання про підтримку кількох проєктів, більше, ніж одного, на території Чернігова. Мова йде про мільйони гривень сумарно, навіть, більше, цієї допомоги. Це дуже важливо. Тому що зараз, в умовах браку своїх коштів, і в умовах, коли ті кошти, що у нас є, направляються, зрозуміло, на питання, пов’язані з обороною, в першу чергу, то підтримка наших партнерів – це те, що допомагає місту не тільки відновлюватися, а йти вперед і дивитися в завтрашній день, – зауважив Олександр Ломако.
Завдяки участі та фінансуванню GIZ, за останні два роки вдалося підсилити Чернігівводоканал технікою, облаштувати модульну поліклініку та оперативно відновити 3-тю школу після ракетного удару по драмтеатру. Нині на етапі впровадження – реконструкція водогону по Квітневій, в районі якої розташовується біля двадцяти підприємств. На об’єкті на сьогодні вже замінено 600 м комунікацій.
– Інша ділянка, друга половина, вона буде трохи складніша, бо це там дуже багато комунікацій, тому таких швидких темпів не буде. Але ми встигаємо зробити швидше, ніж це прописано у графіку виконання робіт, – повідомив директор КП “Чернігівводоканал” Сергій Малявко.
Орієнтовно закінчити реконструкцію мереж на ЗАЗі планується у червні. Для міста це не лише відновлення пошкодженої під час бойових дій інфраструктури, а насамперед, підтримка бізнесу, який попри все залишається працювати у прикордонному з ворогом регіоні, йшлося на нараді.
Джерело: телеканал "Новий Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: відновлення, ПРООН