Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Жителі Чернігівської області заборгували АТ «Облтеплокомуненерго» 240 мілльйонів гривень

Жителі Чернігівської області заборгували АТ «Облтеплокомуненерго» 240 мілльйонів гривень

 

В лютому 2024 року 85,42% побутових споживачів вчасно сплатили за послуги з тепло- та гарячого водопостачання. Разом з тим, загальний борг населення станом на 1 березня 2024 року складає 240 млн грн.Востаннє тарифи на послуги АТ “ОТКЕ” змінювалися чотири роки тому, у 2019 р. За цей період в 2 рази здорожчали паливно-мастильні матеріали, на 40% піднялась вартість електроенергії. Це призвело до того, що витрати на виробництво тепла, в середньому, на 15% більші, ніж рівень доходів від його реалізації (за умови своєчасної і повної оплати споживачами отриманих послуг). Сплата за опалення та гарячу воду надзвичайно важлива, тому що на ці гроші закуповується газ, який використовується для генерації тепла та для житлових будинків регіону. Війна вплинула на економічну ситуацію у країні та платоспроможність кожного.


“Зважаючи на ці фактори, ми змушені продовжувати претензійно-позовну роботу з боржниками. Протягом 2023-2024 років до суду було скеровано більше 2 тисяч позовних заяв на загальну суму 41,6 млн грн. На користь АТ “ОТКЕ”, судами винесено понад 1,4 тис рішень. Близько 1,5 тис справ вже направлені виконавцям як державним, так і приватним на примусове стягнення. З рештою, ми маємо захищати право на стабільне теплопостачання сумлінних споживачів, які незважаючи на складний період своєчасно сплачують за отримані послуги”, — підкреслила керівниця департаменту “Теплозбут” АТ “ОТКЕ” Марія Романова.

Якщо важко сплачувати одразу всю суму боргу – його можна реструктурувати та сплачувати частинами. Механізм поетапної оплати боргу дозволить знизити фінансове навантаження на сімейний бюджет та рівномірно розподілити виплати по погашенню заборгованості. Докладніше про умови реструктуризації заборгованості читайте на сайті АТ “ОТКЕ”).

Джерело: new.teplo.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Облтеплокомуненерго, борги, споживачі, водопостачання, теплопостачання

Добавить в: