Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Німеччина профінансувала реновацію двох лікарень в Чернігівській області

Німеччина профінансувала реновацію двох лікарень в Чернігівській області

 

Уряд Німеччини профінансував реновацію приміщень КНП «Ніжинська центральна міська лікарня імені М. Галицького» і КНП «Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги». В цих закладах проведено ремонти і перепланування на окремих поверхах. В квітні в них запрацюють кол-центри, а згодом - сонячні електричні станції. Загальна вартість робіт і обладнання складе близько 9 млн. грн.

Наприкінці 2022 року проєкт GIZ Ukraine «Спеціальна програма підтримки України/ EU4ResilientRegions» отримав запити на допомогу від громад з п’яти регіонів. Громади потребували допомоги у відновленні самих закладів, а також у вдосконаленні сервісу та комунікації в існуючих закладах охорони здоров’я.

«В рамках проєкту по реновації лікарень ми обрали комплексний підхід, - розповідає Рене фон Прондзінскі, керівник компоненту соціальної інфраструктури. – Тому окрім проведення відновлювальних робіт, ми були сфокусовані на підсиленні стійкості закладів загалом і впроваджені нової філософії лікарень. Йдеться про впровадження рішення в частині комунікації з пацієнтами, а також підвищення енергонезалежності закладу».

Для кожного з медичних закладів розроблено окремий пакет будівельних рішень, що імплементовано навколо ремонтних робіт приміщення кол-центру. Його оператори надаватимуть інформацію про розклад роботи лікарів, діагностичні процедури та правила підготовки до них, що напряму впливає на якість медичних послуг.

Це комплексний і принципово новий рівень обслуговування пацієнтів, які зможуть користуватись зручними каналами зв’язку. Відкриття центру планується в квітні 2024 року, а поки проходить етап навчання персоналу і налагодження роботи.

Також влітку 2024 році на території обох медичних закладів запрацюють сонячні електричні станції. В Ніжині її встановлена потужність складатиме 50 кВт*год (пік), а в Бахмачі - 25 кВт*год (пік). За попередніми розрахунками в сонячну погоду забезпечуватиме покриття значної частки потреб в електриці лікувального закладу.


Проект реновації закладів охорони здоров’я в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки України/ EU4ResilientRegions» з облаштуванням сучасних кол-центрів і встановленням сонячних електростанцій охопить вісім закладів в Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Чернігівській областях.

Джерело: www.giz.de/ukraine-ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лікарня, реновація, Бахмач, Ніжин

Добавить в: