Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові зґвалтували чоловіка пляшкою

У Чернігові зґвалтували чоловіка пляшкою

 

«Прокурори Чернігівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої злочинної групи за фактами вимагання, вчиненого в умовах воєнного стану, зґвалтування (ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 152 Кримінального кодексу України). За даними слідства, троє чоловіків у вересні 2022 року налагодили злочинну схему з вимагання грошових коштів, шляхом застосування насильства та погрозами його застосування. Обвинувачені приїздили за місцем роботи та проживання потерпілих, силою саджали їх в автомобіль, після чого вивозили до заздалегідь визначеного місця та вимагали перерахувати гроші на банківський рахунок. Побоюючись за своє життя та здоров’я, потерпілі телефонували в пошуках коштів знайомим та рідним. Крім того, зловмисники, застосовуючи фізичну та психологічну перевагу над одним із потерпілих, вчинили щодо нього дії сексуального характеру.На фото Чернігівський слідчий ізолятор

Задокументовано 12 фактів вимагання грошових коштів на загальну суму понад 130 тисяч гривень. Отриманий незаконний прибуток розподілявся між учасниками групи залежно від їх ролі», — повідомляє пресслужба облпрокуратури.

Лише трьом інкримінують ОЗГ (організовану злочинну групу). Кажуть, що саме вони зґвалтували одну жертву — чоловіка, засунули йому пляшку в попу. Серед потерпілих є й одна жінка. Не всі епізоди обвинувачені робили гуртом, деякі різними командами. Говорять, що не всі причетні впіймані. Є такий, якого оголошено в міжнародний розшук.

Ще в липні СБУ повідомила, що нейтралізувала організоване угруповання, яке тероризувало і намагалось тримати в страху жителів Чернігівської області. Зловмисники створювали штучні конфліктні ситуації, а потім вимагали гроші за «врегулювання спору». Бандити мали власну мережу інформаторів, через яку отримували відомості щодо потенційних жертв. Затримали п’ятьох учасників банди на спробі викрадення місцевого жителя, якому рекетири намалювали «борг» у майже 100 тисяч гривень.

Відтоді суди не раз продовжували підозрюваним тримання в СІЗО.

Підозрювані.


Дімітрій Миненко. У минулому — фізична особа-підприємець, займався торгівлею з лотків. На суді його захисник сказав, що Миненко проживає з бабусею, яка хворіє. Тому йому можна обрати м’якший запобіжний захід — домашній арешт. Проте його не відпустили. 14 грудня вручили нову підозру у вимаганні, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах або вчинене організованою групою, або поєднане з реальним заподіянням тяжкого тілесного ушкодження та зґвалтуванні (ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 152 Кримінального кодексу).

Богдан Вітевський. Його адвокат наголошував, що показанням потерпілих необхідно давати критичну оцінку, оскільки потерпілі притягувалися до адміністративної відповідальності за керування авто в стані наркотичного сп’яніння та судимі за наркотики. Підозра необґрунтована, а викладене в ній не підтверджується доказами. Підзахисний має матір, яка потребує стороннього догляду. Достатні докази чи ні — вирішить суд під час розгляду справи по суті. Проте 14 грудня йому теж вручили підозру про вимагання та зґвалтування.

Микита Ракітін — керівник ТОВ «Юность 2021» (брат чернігівського волонтера, героя війни Артема Ракітіна). 5 липня його затримали в Києві за підозрою у вимаганні передачі чужого майна. В ухвалі апеляційного суду від 15 січня сказано: «Підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 152 КК України» (тобто у вимаганні і зґвалтуванні). Благодійники і навіть офіцер Головного управління розвідки хотіли взяти його на поруки. Проте суд, спираючись на докази прокурора, вирішив, що місце цього Ракітіна в СІЗО.

Михайло Притиковський. Йому не інкримінують зґвалтування. Він повністю визнав себе винним за всіма епізодами. Дав викривальні покази як щодо своєї участі у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, так і щодо ролі інших фігурантів. Щиро розкаявся, сприяв розслідуванню. За це хотів, аби його випустили з СІЗО. Бо має двох неповнолітніх дітей, батька-інваліда другої групи. Та це не переконало суддів.

Назарій Пилипенко. Йому 18 грудня теж вручили підозру в зґвалтуванні. Юнак уже має кримінальне минуле. 30 березня 2021 року Деснянський районний суд Чернігова за груповий розбійний напад дав йому п’ять років з іспитовим строком на два роки (тобто умовно). Тоді Назарій з компанією побили одного чоловіка і відібрали мобілку, у другого — золоту печатку. Після затримання не хотів бути в слідчому ізоляторі, посилався на міцні соціальні зв’язки. Мовляв, батько в ЗСУ, мати — волонтер і має звання «Мати-героїня».

Фігуранти вважають себе не винними. Так це чи ні — визначить суд.

Джерело: сайт газети "Вість", Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прокуратура, зґвалтування, бандитизм

Добавить в: