Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Сновську розгорівся скандал, через сумнівну купівлю автівки для ЗСУ

У Сновську розгорівся скандал, через сумнівну купівлю автівки для ЗСУ

 

Скандал розгорівся навко­ло придбання автівки для ЗСУ. Збір коштів на неї серед пра­цівників бюджетних установ Сновської громади ініціювала міськрада. їх збирали і в місті, і в селах. Загальна сума склала 235 160 грн.

Купувати машину доручили чоти­рьом працівникам міськради. Вони знайшли підходящу на одному із сай­тів оголошень. Поїхали забирати не­вдовзі після Нового року. Повернули­ся з «Маздою» 2000 року випуску.— На моє запитання, скільки за­платили, спочатку сказали, що 4 500 доларів США, потім — що 5 500, — розповіла згодом колективу керівни­ця сектора з питань праці та надзви­чайних ситуацій міськради 43-річна Марія Єфименко.

До цього все було на довірі, та плутанина у відповідях спонукала провести власне розслідування. У йо­го процесі зокрема з'ясувалося, що на «Мазді» замінено номери (з румун­ських на литовські). Метою цієї оборудки могла бути спроба приховати вартість автівки. Тож залишалося ді­знатися, якою вона була насправді.

— Проте наші працівники, які ку­пували автомобіль для ЗСУ, не нада­ли жодних документів, які б підтвер­джували його вартість, — зазначав голова міськради Олександр Медведьов.

Після розголосу вони повернули всі видані їм кошти. «Мазду» із двору місь­кради прибрали.

— Як голова ради, я ініціював за­гальні збори колективу, аби розібра­тися в ситуації, — продовжує очільник громади. — Однак фігуранти не на­дали не лише до­кументів, а й кон­кретних пояснень та відповідей на запитання колег, їхній вчинок обу­рив мене і весь колектив. Я не раз заявляв, що вони мають бу­ти звільнені з ро­боти.

Однак одразу після зборів (вони відбулися 23 січ­ня) три працівни­ки відділу благоустрою та господар­ського забезпечення, що їздили по автівку, захворіли.

— Після закриття лікарняного двоє з них були звільнені з роботи за уго­дою сторін. Начальник цього відділу буде звільнений після передачі матеріальних цінностей. Начальник юри­дичного відділу — після сесії, — пові­домив про подальший розвиток по­дій голова ТГ.

Сесія відбулася 9 лютого. Перед її початком біля приміщення міськра­ди зібралося близько сотні місцевих жителів. До них вийшов Олександр Медведьов, але конструктивного ді­алогу не вийшло. Далі спілкувалися в сесійній залі. Там учасники зібран­ня вимагали покарати чиновників, які засвітилися в махінаціях з автівкою, і тих, що були причетні до незаконно­го випилювання лісу біля автошляху. Крім цього, наполягали на внесенні до порядку денного сесії питання про не­довіру очільнику громади. Але за цю пропозицію проголосували всього 5 депутатів — і вона не пройшла.

Щодо автомобіля для ЗСУ, то йо­го все ж таки придбали — пікап 2008 року випуску. На вигляд непрезен­табельний і досить зношений. Але в міськраді запевняють, що купували за погодженням із військовими і за їх безпосередньої участі. Пікап плану­ють використовувати у військах про­типовітряної оборони.


Цього разу з документами все чіт­ко: за автомобіль заплатили 120 тис. грн, на нотаріальне оформлення ви­тратили тисячу гривень, на паль­не, щоб пригнати в Сновськ, — 3 330 грн. Решта коштів — 110 830 грн. — піде на доукомплектування автомобі­ля прожектором, портативною заряд­ною станцією, ретранслятором.

Яке покарання чекає на чиновни­ків, можна тільки припускати — слід­ство ще не закінчене. Відомо тільки, що відкрите кримінальне проваджен­ня за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодек­су України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шля­хом зловживання службовою особою своїм службовим становищем під час воєнного стану).

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко. Фото із соцмереж

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сновськ, скандал, автівка, Єфименко, Медведьов

Добавить в: