Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У пенсіонерки з Чернігова вкрали з депозиту в «Ощадбанку» 86 тисяч гривень

У пенсіонерки з Чернігова вкрали з депозиту в «Ощадбанку» 86 тисяч гривень

 

66-річна Надія Сергієнко з Чернігова вже декілька місяців оббиває пороги банку і поліції. На початку жовтня 2023 року пенсіонерка помітила, що з її банківського рахунку зникли 86 з половиною тисяч гривень.— За місяць до вторгнення, 19 січня 2022 року, працівниця «Ощадбанку» по проспекту Левка Лук’яненко, 16А, вмовила мене покласти 78 тисяч гривень на депозит. До того гроші просто лежали на картці. Я інвалід першої групи. Мені потрібна була операція на очах і не одна, а це дороговартісне лікування. Я погодилася покласти усю суму на депозит, аби капали відсотки, — розповідає Надія Григорівна. — Поклала і, можна сказати, забула. Пролонгація (продовження терміну зберігання) депозиту була автоматичною. Довірилася банку. Через поганий зір не заходила у додаток банку, повідомлення не читала.

— Як виявили, що гроші зникли?

— На початку жовтня 2023 року до мене в гості приїхали дочка з тестем. Вирішили перевірити, скільки відсотків вже набігло. Дивляться у додатку банку, а на рахунку нуль!

Відразу звернулася до відділення, де обслуговуюсь. Тетяна Білошапко, менеджерка, яка і оформляла мені цей депозит, розповіла, що, ймовірно, хтось за моїм номером створив собі додаток Ощад24, зупинив пролонгацію та зробив три перекази.
Написала заяву у відділку поліції. Максим Ковальов, слідчий, відкрив провадження й зробив запит в «Ощадбанк». Але й по сьогодні банк не надав їм мої дані. Попросила поліцейського вдруге подати запит, може, перший десь загубився. Надіслав, і знову тиша.

Переглянули повідомлення, що надійшли мені на телефон. Виявляється, в червні 2023 року шахраї призупинили пролонгацію депозиту. 20 липня всю суму, 86 472 гривні 72 копійок, о 3.23 годині ночі повернули на картковий рахунок з приміткою: Зарахування безготівкових коштів у межах регіонального управління (без комісії). Того ж дня, о 12.52 двома переказами по 27 000 і 27 400 гривень гроші перевели на картку іншого банку. Якого і кому, не написано. Через дві хвилини, в 12.54, решту суми 31 200 гривень переводять на рахунок Грищука В.М.

І що цікаво, повідомлення про рух коштів по моїй картці прийшли рівно за добу – 21 липня в 12.52. Так як три перекази зроблені за дві хвилини, я припускаю, що їх робила одна людина. В банку лише сказали, що Грищук В.М. це пенсіонер з Івано-Франківської області, який має рахунок в «Ощадбанку».

Найбільш образливо, що так обманув мене мій банк. В цьому відділенні отримую пенсію та плачу комунальні послуги вже близько 20 років. Припустимо, що не можна дізнатися, хто робив ці перекази. Але ж банку відомо, кому перевели мої гроші.

Усі три перекази були на банківські рахунки. Невже є проблема дізнатися, хто саме їх отримав?

Звернулася з листом до Міністерства фінансів. Вони відповіли, що в банку готові надати правоохоронцям інформацію щодо мого рахунку. А насправді минуло вже чотири місяці, а банк нічого так і не надав поліції.

Свої гроші, які довірила банку, повинна тепер щодня випрошувати. Чому «Ощадбанк» відмовляється співпрацювати зі слідством? Чому банк не звернув увагу, що призупинили депозит? Та ще й насміхаються з мене: «Сходили б до гадалки, вона розповість, де ваші гроші».

Ходжу чотири місяці по замкненому колу. Як користуватися моїми коштами, то я їм потрібна, а як знайти шахраїв — то всі ні при чому. Замість відсотків в «Ощадбанку» отримала печаль, біль та сльози. Погіршилося самопочуття. Тепер не можу ні спати, ні їсти.

* * *

— Припускаю, що пенсіонерка перейшла за якимось посиланням в телефоні. Або десь вказувала свій номер телефону. При переході за посиланням автоматично надається доступ до особистих даних. Дуже багато варіантів, як шахраї можуть виманити номер телефону чи інші дані, — розмірковує 28-річний Владислав Тимошенко, старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам в області Департаменту кіберполіції Національної поліції України. — Все підв’язане за номером мобільного телефону — реєстрація на будь-якому сайті чи в соціальних мережах, відновлення паролю, банківський рахунок. Зробити чи відновити нову сімку можна через інтернет або в сервісному центрі без проблем. Тому моя вам порада: звернутися до оператора і попередити, що тільки ви особисто, з паспортом, можете відновлювати свою сім-картку. Або заключати контракт з оператором мобільного зв’язку.

— Чи багато щодня звертається постраждалих?
— Не менше трьох. Здебільшого це літні люди. Щодня шахраї придумують нові схеми, але й багато постраждалих є по старих схемах. Наприклад: «Ваш родич у біді». Літнім людям телефонують, як правило, уночі і кажуть, що син чи дочка потрапили у ДТП чи знаходяться у лікарні або поліції. І щоб, мовляв, їм допомогти, треба віддати гроші людині, яка чекатиме біля будинку.

Останнім часом все більше шахраїв перебралися в інтернет. Створюють липові посилання, за якими нібито треба зареєструватися. Чи то щоб отримати гуманітарну допомогу, чи то приз чи будь-яку іншу допомогу. І люди переходять за посиланням, залишають свої дані.

Є у шахраїв програми, щоб вимкнути, наприклад, на добу всі сповіщення по вашій сімці та керувати вхідними і вихідними дзвінками. За цей час також змінюють паролі в кабінеті банку і не тільки, та переводять гроші.

— Як ще обдурюють чернігівців?
— Одна із старих схем, але й досі люди ведуться: «Ви виграли приз». Часто це автомобіль. «Переведіть гроші, щоб ми вам його вислали». Просять оплатити страховий внесок.

Часто ведуться на таку схему: «Ваш номер був вибраний серед 10 тисяч учасників і ви виграли мобільний телефон. Ми — чесна організація, відразу вам надсилаємо». Людина приходить на відділення забирати «приз», а касир каже — оглядати не можна, треба сплатити доставку і 500 гривень, як вказав відправник. На вигляд і по вазі коробка схожа, дійсно, на телефон. Людина оплачує, забирає. А в середині замість телефона каменюка.

Найчастіше зараз зламують телеграм. І потім автоматично йде розсилка: «Привіт. Терміново потрібні кошти». Або «Проголосуй за мене у конкурсі» чи «Це ти на відео?» і додають посилання. Під час переходу, завдяки спеціальній програмі, шахраї крадуть ваші дані і гроші на картці.

— Що робити постраждалій Надії Сергієнко? Чи є шанс повернути її гроші?
— Важко сказати. Слідство триває.

* * *

— Служба безпеки «Ощадбанку» співпрацює з поліцією. На усі запити відповідаємо. Все, що необхідно в межах інструкції, банком зроблено, — вважає Тетяна Білошапко, менеджер по роботі з клієнтами «Ощадбанку».
Звернулися також у Київ, до пресслужби « Ощадбанку». Чекаємо відповіді.

Джерело: сайт газети "Вість", Ольга Самсоненко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ощадбанк, пенсіонерка, шахрайство

Добавить в: