Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В Ічнянській громаді працюватиме мобільна соціальна служба

В Ічнянській громаді працюватиме мобільна соціальна служба

 

У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ічнянської міської ради створена мобільна соціальна служба. Невдовзі вона обслуговуватиме сільське насе­лення громади. Ічнянський терцентр - один із не­багатьох в Україні, який минулого року потрапив у великий проєкт Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Створення мо­більної соціальної служби», який фінансується урядом Канади.


- Створення мобільної соціаль­ної служби - це другий наш проєкт співпраці із ПРООН. Першим був успішно реалізований проєкт зі створення Простору соціальної адаптації для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, - розповіла директорка Територіального центру Наталія Громова. - Головна перевага мобільної соціаль­ної служби полягає у її мобільності, а завдяки комплексності та залу­ченню різних спеціалістів, сприяє вчасному наданню допомоги, яка здійснюється під час виїздів до да­ної категорії осіб, які проживають у сільській місцевості і знаходяться на обліку Територіального центру. На 1 січня на нашому обліку пере­буває 604 особи, з яких 371 прожи­ває у сільській місцевості. Нині їх обслуговують тільки соціальні ро­бітниці. Якщо запрацює мобільна соціальна служба, то людям похи­лого віку та особам з інвалідністю в сільській місцевості ми зможемо надавати значно ширші соціальні послуги. У складі мобільної групи буде два робітники з комплексного обслуговування (розпилювання та рубання дров, косіння трави, не­значні ремонтні роботи), перукар, швачка, психолог, медична сестра. Нині шукаємо медичну сестру, водія та двох робітників.

Також за потреби до складу нашої служби може входити юрист з правової до­помоги.

Для виїздів у села у рамках проєкту Ічнянський терцентр отримав автомобіль «Фіат Дукато» на шість посадкових місць. У кузові спецав­то передбачені полички для інстру­менту. У грудні мали б отримати бензокосу, бензопилку, портативну пральну машинку, невеликий гене­ратор, мобільний медичний кейс, швейну машинку, лопати. Але ви­никла затримка із розмитненням.

Як зазначила Наталія Громова, в усіх 19 громадах, які брали участь у проєкті, мобільні групи уже пра­цюють. Практичну допомогу в ор­ганізації роботи надавала ГО «Ліга соціальних працівників», які проводили навчання з керівниками терцентрів та соціальними робіт­никами щодо покращення роботи з людьми старшого віку.

На села мобільна служба виїзди­тиме згідно з розробленим гра­фіком, щоб надати комплексну по­слугу: робітники з обслуговування можуть розчистити двір від снігу чи молодої порослі дерев, покоси­ти траву, нарубати дров, побілити хату зовні або зсередини, перукар може постригти клієнта, а соцробітниця надати побутові послуги, психолог зможе надати психологіч­ну допомогу. Адже багато українців виїхали за кордон і не мають змоги бути біля батьків. Таким особливо зараз важко, і такі люди прожива­ють у нашій громаді.

- Вважаю, що створення мобіль­ної соціальної служби - це новий, важливий крок для підтримки со­ціально вразливої категорії людей в сільській місцевості. Це допомо­же нам комплексно вирішувати їхні проблеми та своєчасно реагувати на їхні запити, - сказала пані На­талія. - Зауважу, що такі послуги будуть надаватися для вище зазна­ченої категорії осіб на безоплатній, платній і диференційованій основі.

Фінансується робота мобільної служби, як і вся со­ціальна робота у громаді, за рахунок міського бюджету.

Отже, якщо досі сільські одинокі пенсіонери та люди з інвалідністю були позбавлені комплексної соціально-психологічної допомоги, то при допомозі мобільної со­ціальної служби цей розрив між обслуговуванням місь­кого населення і сільського буде подоланий.Соцробітниця з Бакаївки Тамара Коба з підопічною Ганною КубракСоцробітниця із Сезьок Любов Кривенко 
Микола Дикун та Юрій Іванченко - робітники з комплексного обслуговуванняДжерело: газета “Трудова слава”, Ніна Наливайко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: соцслужба, Ічня, Громова

Добавить в: