Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Сновщині воїна відспівували на вулиці через церковне протистояння

На Сновщині воїна відспівували на вулиці через церковне протистояння

 

Станіславу Купрієнку зі Смяча (на Сновщині) був 31 рік. За фахом — будівельник. Служив строкову, потім за контр­актом. На захист країни його мобілізували в перший день повномасштабного вторгнення. Був наівідником танкового взво­ду. Загинув цьогорічного 16 січня поблизу села Нескучне на Донеччині; Проводжали захисника в останню путь 21 січня. Рідні солдата висловились за те, щоб його поховали на Алеї Ге­роїв на сновському кладовищі.

— За згодою рідних на поховання воїнів запрошуємо отця Андрія (Ольховика. — Авт.), настоятеля храму Преображен­ня Гісподнього ПЦУ, Щповідомили в міськраді:
Так було й цього разу. Священник прибув, проте капличка на кладовищі, куди збиралися занести домовину для прове­дення заупокійної літії за загиблим воїном, виявилася замкне­ною. Відспівувати бійця довелося просто неба. Дехто з присут­ніх пропонував зірвати замок із каплички і зайти всередину. Та священник зупинив їх.

Подія викликала чималий суспільний резонанс.

— Я розумію обурення людей, каже голова громади Олександр Медведьов. — Але в цьому випадку міськрада не могла вплинути на ситуацію. Ця капличка має власника. Зем­ля, на якій вона стоїть, приватизована.

Власником, як з’ясувалося, є релігійна громада Свято-Ми­колаївського храму УПЦ (МП).

— Капличку споруджували коштом наших прихожан, — роз­казує настоятель храму отець Павло (Фазан). — Вона була відкрита близько п’яти років тому. Тут проходять богослужін­ня на Радоницю, проводяться заупокійні літії за цивільними по­мерлими. Військових у капличці не відспівували жодного разу.

У храмі, згадує, замовляли дві чи три літії за загиблими за­хисниками ще на початку війни. Тепер не звертаються — за­прошують священника ПЦУ:

— Тож нехай отець Андрій відспівує воїнів у своєму храмі Преображення Господнього (він — за кілька вулиць від Свято-Миколаївського. — Авт.). Або хай теж споруджують капличку.

— Такого не сталося б, якби релігійні організації нашої гро­мади та їх прихожан и прийняли свідоме рішення, провели збо­ри і перейшли до Православної церкви України, — наголошує Олександр Медведьов.

Депутати міськради ще 28 червня 2022 року ухвалили звернення до священнослужителів і парафій УПЦ, які діють на території Сновщини, із закликом провести збори вірян щодо визначення чи зміни канонічного статусу церков. Проте зборів так і не провели.

Частина парафіян ходить на богослужіння до храму Пре­ображення Господнього, частина — до Свято-Миколаївського. Останні вважають цей храм своїм, бо не тільки надавали кошти на його спорудження, а й працювали на будівництві.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: церква, Смяч, Купрієнко, Медведьов, капличка, воїн

Добавить в: