Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 60 річний Сергій Зівако з Юхнового «справив поминки» на 150 тисяч гривень

60 річний Сергій Зівако з Юхнового «справив поминки» на 150 тисяч гривень

 

У неприємну історію потрапив 60 річний Сергій Зівако з Юхнового, що на Новгород-Сіверщині. Він вирішив натягати сіт­кою риби на поминки своєї співмешкан­ки і... попався. Тепер має відшкодувати в бюджет громади 122 тис. грн. за незаконний улов, а на додачу сплатити державі 17 тис. грн. штрафу і 2,5 тис. грн, витра­чених на експертизу. Відповідна рішення днями ухвалив Новгород-Сіверський ра­йонний суд.Фото - ілюстративне

Односельці Сергія розказують, що він місцевий, але ще в молодості виїхав у Шостку Сум­ської області. Там і прожив більшу частину жит­тя, Мав сім'ю. Однак давно розлучився. Колишня дружина і дочка мешкають окремо. Сергій же на­їздами проживав то в Шостці, то в Юхновому. А років три тому остаточно оселився в селі.

- Його одна місцева жіночка пустила пожити у свою хату. Сама вона виїхала із села, алe хоті­ла, щоб хтось доглядав за двором. Сергій погодився, - пояснюють люди.

— 3 часом Зівако при­віз собі жінку о Шостки - Світлану. Стали жити удвох. Бувало випивали. Однак п'яними по селу не ходили. Навпаки, коли не зустрінеш Сергія, він завжди привітається, поцікавиться, як спра­ви. Одне слово адекватний.

У листопаді минулого року Світлани не стало. До її поминок Сергій вирішив наловити ри­би. Уранці пішов на Десну (село поряд із річкою)
і з човна закинув рибальську сіть. А години через дві прийшов забрати улов.


Уже на березі його за­тримали рибінспектор і прикордонники. Вони вилучили в порушника всю здобич (74 рибини), знаряддя лову і склали на нього адмінпротокол.

Експерти підрахували, що вартість незакон­ного улову склала аж 122 434 гривні. Зокрема 65 виловлених плоскирок затягли на 101 660 гривень, п’ять пліток — на 7 820 гривень, три окуні — на 9 486 гривень і щука — на 3 468 гривень. Тож справу перекваліфікували з адміністративної на кримінальну — за ч. 1 ст. 249 ККУ (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду).
За скоєне Сергієві загрожував штраф від 17 до 51 тисячі гривень або об­меження волі на строк до трьох років. На су­ді він розкаявся і пояснив, що хотів наловити ри­би, щоб було що поставити на стіл. Наголосив, що засуджує свої дії. Враховуючи поважний вік обвинуваченого і позитивну характеристику за місцем проживання, суддя присудив Зіваці мінімум — штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Та, крім цього, зобов'язав його компенсувати шкоду за виловлену рибу, а також витрати на експерта. У купі — це майже 150 тисяч гривень.

До Зівако візьме такі гроші, односельці навіть не уявляють. Адже офіційного доходу в нього нема, він навіть не отримує пенсії, бо йому не вистачило трудового стажу.

— Останніми роками він здебільшого жив із підробітків: випасав корів, допомагав людям по хазяйству. Та зараз уже здоров'я не те. Тож виживає, по суті, лише завдяки сестрі, яка щотижня навідується до нього із Шостки і готує їжу. - Також продуктами допомагає сусід, — говорять місце­ві.

- Чесно кажучи, село в щоці від тієї суми, яку виставили Сергієві. Люди йому співчувають, бо він не такий уже й злісний браконьєр. Якщо коли й ловив рибу, то для себе - щоб було що поїсти...

До слова, раніше Сергієві вже доводило­ся бути на лаві підсудних. І теж через власну ду­рість . У 2012-му він зі знайомими хотів накрас­ти кукурудзи з поля місцевої агрофірми. Кра­діїв затримала охорона. Зіваці тоді дали півто­ра року умовмо. Цей термін він відбув тихо-мир­но, тож судимість погасили. Тепер же все зна­чно складніше — треба сплатити призначений штраф і компенсацію. Інакше суд замінить покарання на громадські чи виправні роботи, а то й взагалі присудити обмеження волі.

Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Зівако, Юхнове, риба, штраф

Добавить в: