Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Захворюваність на ГРВІ у Чернігові перевищила епідпоріг на 55%

Захворюваність на ГРВІ у Чернігові перевищила епідпоріг на 55%

 

У Чернігові кількість хворих на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 55 %. Про це повідомили в Чернігівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Упродовж останнього тижня в місті захворіла 3681 особа, з них майже половина — 1552-оє — діти.– Якщо ми беремо діток, то ми, звісно, бачимо тенденцію також до значного збільшеності захворюваності — це приблизно 62–63 %. Бачимо, що дітки не відвідують шкільні навчальні заклади, хворіють сильно, і, відповідно, рівень захворюваності серед дорослих також збільшився, – повідомила завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні № 2 Іванна Олексієнко.

Як розповіла Іванна Олексієнко, стаціонарні відділення періодично перевантажені, причомугоспіталізують пацієнтів лише в середньому або важкому стані. У разі виникнення симптомів, таких як висока температура тривалістю 3–5 днів, гострий біль у горлі, м’язова слабкість, кашель, задишка та дискомфорт у грудях, медикиня радить негайно звернутися до лікаря первинної ланки.

– Чим швидше ми звернемося за медичною допомогою до свого сімейного лікаря, тим для нас буде перспектива краща. Сімейний лікар оцінює стан хворого, обстежує його й за потреби, якщо він бачить, що на амбулаторному рівні він не справиться із ситуацією, направляє вже в стаціонари чи терапевтичного, чи інфекційного, загально-соматичного профілю, – підкреслила Іванна Олексієнко.

Аби запобігти поширенню хвороб, у школах міста щоденно проводяться моніторинги відвідування та опитування батьків. За словами заступниці начальника управління освіти Олени Горної, деякі навчальні заклади Чернігова рішеннями педагогічних рад вже перейшли на дистанційну форму навчання.


– 10-ть закладів перейшли на таку форму організації освітнього процесу: 7 закладів повністю, тобто всі класи дистанційно навчаються, і 3 заклади, де певні класи навчаються з використанням технологій дистанційного навчання. У дитячих садочках відвідування становить 51 % відсутніх, але цей показник фактично зберігається в нас упродовж усього осінньо-зимового періоду, – зазначила заступниця начальника управління освіти ЧМР Олена Горна.

Найкращим захистом як від сезонного грипу, так і COVID-19 є вакцинація, кажуть медики. Крім того,є прості та дешеві способи запобігти поширенню респіраторних інфекцій, зокрема, миття рук, використання дезінфекторів, вологих серветок та масок, провітрювання приміщень, здорове харчування та сон.

– Ми всі бачимо серед своїх рідних, знайомих і близьких, що люди хворіють. Звичайно, що нам потрібно берегти себе, ми повинні профілактувати захворювання, не забувати про вакцинацію, ну, і звичайно уникати скупчення людей, й елементарні санітарно-гігієнічні процедури, які повинен кожен із нас знати й розуміти, – пояснила завідувачка інфекційним відділення Чернігівської міської лікарні № 2 Іванна Олексієнко.

Загалом, на Чернігівщині рівень захворюваності перевищив епідпоріг на 33 %. Відтакна території області до закладів охорони здоров’я звернулося 7224 людини, з них 120 госпіталізовані з діагнозом ГРВІ, а 32 — з COVID-19. Упродовж минулого тижня медики зареєстрували 4 летальні випадки від коронавірусу. Усі померлі не були вакциновані та мали супутні хвороби.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: епідпоріг, ГРВІ, інфекція, Олексієнко

Добавить в: