Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівський драмтеатр відкриває головну глядацьку залу

Чернігівський драмтеатр відкриває головну глядацьку залу

 

Чернігівський драмтеатр відкриває головну залу для глядачів. Оперу-містерію “Сліпий” за творами Тараса Шевченка актори зіграють на сцені вже у суботу, 3-го лютого. Щоправда, у перший день чернігівці зможуть розташуватися лише у партері та бенуарі першого поверху. Головна адміністраторка драмтеатру Ольга Барашкіна зазначила: за висновками ДСНС перебування у залі є безпечним.– Ці зони, які залишилися небезпечні, вони відділені повністю, туди закрито прохід, туди повністю ніхто не може з глядачів потрапити, тобто, перебування в залі і тут, на поверхах, є безпечним, – зауважила головна адміністраторка Чернігівського обласного драмтеатру Ольга Барашкіна.

Аби пришвидшити підготовку до відкриття, адміністрація театру запросила волонтерів чернігівського осередку громадської організації “Будуємо Україну Разом”. До речі, “бурчики” одними з перших відгукнулися і прийшли розбирати наслідки ворожого обстрілу.

– Коли стався приліт, ми були на іншому об’єкті поза містом, але тоді ми зрозуміли, що не можемо бути байдужими і ми, скажімо так, організували собі окремий день, знялись з того об’єкту і прийшли сюди допомагати, – розповів координатор чернігівського осередку ГО “БУР” Микита Майоров.

– Головне завдання, з яким ми звернулись до БУРчиків – це те, щоб допомогти провести прибирання в головному залі. Зараз завершили будівельники всередині зали робити підвісну стелю, і зараз треба провести прибирання всього, що залишилось, всього сміття, позамітати, винести все, що непотрібно вже для того, щоб на суботу вже нам відкрити повну залу з першою виставою, – зазначила головна адміністраторка Чернігівського обласного драмтеатру Ольга Барашкіна.

Гори будівельних матеріалів, залишки стяжки від стелі, купа пилу та будівельного сміття. Два десятки волонтерів осередку БУР працювали весь день, аби допомогти акторам швидше вийти на головну сцену до своїх глядачів.

– Сьогодні ми прибираємо за сценою повністю, ми прибираємо приміщення, ми вже повиносили будівельні матеріали, які в гарному стані залишились, після реставрації стелі. Ми зараз ще розбираємо сміття в тому плані, що ми сортуємо, де є просто сміття, де ліпнина, яку можна потім ще відновити, і повністю прибираємо приміщення, щоб потім можна було поставити стільці сюди, – каже Микита Майоров.

Допомагати прийшли не тільки чернігівці, а й волонтери з Києва та Новгород-Сіверщини. Хтось про акцію дізнався завдяки друзям, а дехто побачив оголошення на сторінках осередку БУР.

– Сама будівля театру і театр мені дуже подобається, він мені доволі рідний і самі вистави я люблю, тому я хочу якось допомагати, – каже волонтер Данило Мельник.

– Мене це дуже мотивує. Зараз складний час, дуже важко триматись морально і для мене це така можливість долучитись для чогось, що допомагає країні, бути в осередку людей, які вірять в нашу перемогу, і тому це важливо, і для мене, мені здається, і для країни в цілому, – додає волонтерка Анастасія Юсипенко.

Залізну завісу, яка наразі розділяє головну сцену, найближчим часом приберуть, тож зала буде повністю готова до експлуатації. Наразі ж стелю затягли, зробили підвісною, освітлення теж сучасне – світлодіодне. Капітальний ремонт – в планах, також реставрують і тритонну люстру, яка дивом вціліла під час ракетного удару.

Нагадаємо, вранці 19-го серпня російські війська спрямували ракету на будівлю Чернігівського драмтеатру. У момент удару в приміщенні проходила раніше анонсована виставка дронів «Люті пташки». Першу ж виставу після терористичного акту, хоча й без глядачів, зіграли вже у вересні на “Білій сцені”. Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: драмтеатр, ремонт, Барашкіна, волонтери

Добавить в: