Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Про що говорили на нараді у міськраді?

Про що говорили на нараді у міськраді?

 

Як живе Чернігів у дні святкування Соборності України? 23 січня на нараді з керівниками управлінь та комунальних підприємств Чернігівської міської ради в.о. міського голови Олександр Ломако обговорив питання, які є актуальними для Чернігова. Якраз цього дня у місті тричі лунав сигнал довготривалої повітряної тривоги.Олександр Анатолійович приділив кілька хвилин святу Соборності України.

- Це свято - не про кордони, - зазначив він, - це - згуртована спільна праця для перемоги. Але коли під час війни розпочинається боротьба з українськими бізнесменами, незалежними журналістами, головнокомандуючим військових сил України, місцевим самоуправлінням – то це нас послаблює. Ми це проходили у нашому місті, на жаль. Але нам своє робити, і головне наше завдання – не лише підтримувати збройні сили України, а й виконувати всі обов'язки та послуги, які ми повинні забезпечувати для міста.

Пеню платити все-таки доведеться

З нового року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 р. № 1405, якою скасовується мораторій на нарахування та стягнення пені на заборгованість за оплату послуг УЖКХ до призупинення чи скасування воєнного стану в Україні.

На нараді Олександр Ломако запропонував створити робочу групу для підрахунку заборгованості саме щодо пені. В принципі, йдеться про копійки, адже споживач має сплатити пеню у розмірі не вище 0,01% від суми боргу за кожний день прострочення. Але якщо цей борг накопичувати кілька років, а деякі чернігівці не платили за воду та тепло з 2019 року, то йтиметься про значну суму.

- Я розумію, що під час воєнного стану багато людей накопичують борги не від доброго життя. Але постанова дозволяє не поспішати з стягненням цього боргу. Людям треба дати час, можливо, до літа, щоб сплатити борг або звернутися до комунального підприємства за інформацією про нього, оформити реструктуризацію і вже з 1 вересня розпочати розрахунки з комунальними підприємствами без боргів.

Контрагенти, з якими працюють наші підприємства, виставляють їм пеню, зростає інфляція, дорожчають матеріали, підвищуються зарплати, але для оплати всіх цих потреб ми маємо лише обігові кошти, які сплачує населення. Потрібно зробити так, щоб запропонований спосіб оплати стимулював населення не накопичувати заборгованість по пені.

Реконструкція водогону за 800 тисяч німецьких євро

На нараді обговорили перші кроки щодо реалізації програми для покращення умов для бізнесу після закінчення активних військових дій у районі вулиці Квітневої та ЗАЗ. Ще минулого року було подано заявку на участь у програмі, Чернігів виграв грант на 800 тисяч німецьких євро та провів тендер, у якому могли брати участь усі підприємства України. Йдеться про заміну пошкоджених труб водогона та його закільцьовування з двома насосними станціями.

- Але повідомлення про реконструкції в районі ЗАЗ за рахунок виграного тендеру викликало у місті неоднозначну оцінку, – повідомив Ломако. - Висловлювалися інші думки про те, куди варто спрямувати виграні кошти, наприклад, на придбання дронів.

Водночас до нас зверталися з проблемою подачі води кілька підприємств, що розташовані у цьому районі. Це діючі підприємства, вони сплачують податки, інвестують, продають продукцію по всій Україні. Відмовитись від допомоги для них означає втрату коштів, які ми могли б спрямувати на оборону країни. Це ж добре, що місто залучає 800 тисяч німецьких євро для покращення інфраструктури підприємств!

Усі підготовчі етапи підготовки для реалізації цієї програми закінчено, цього місяця розпочнуться роботи.

Попереду, можливо, карантин

Школи міста працюють у штатному режимі, але вже є класи, які залежно від рівня захворюваності на грип та ГРВІ переведені на дистанційний режим. Генеральний директор міської лікарні Владислав Кухар попередив:

- Якщо темпи зростання захворюваності будуть зберігатися, то через один чи два тижні ми перейдемо планку епідеміологічного порогу, тоді будуть включатися обмеження, які визначає санітарно - епідеміологічна служба.

Олександр Ломако порекомендував батькам залишати дітей вдома у разі перших ознак захворювання. Інакше школи слід закривати на карантин.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, міськрада

Добавить в: