Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Олександр Бородавко розповів про реалії роботи поштовиків Чернігівщини

Олександр Бородавко розповів про реалії роботи поштовиків Чернігівщини

 

На них, буває, нарікають, але незмін­но і з нетерпінням їх чекають. Особливо в тих селах, де прийти “на пошту” в будь-який момент уже не вийде, лишається в певний день дожидатися пересувної бригади, яка привезе пенсії, газети, квитанції за комунальні, листи, товари тощо. А поштовикам і самим, як і багатьом, у нинішній воєнний час дуже скрутно. 3 якими викликами вони стикаються та як їх долають, нам розповів директор Чернігівського регіону АТ “Укрпошта” Олександр Бородавко:— По Чернігівському регіону в нас працює близько 1300 чоловік і 221 поштове відділен­ня, із них 105 автоматизованих (тобто стаціо­нарних) і 116 пересувних бригад.

— Чи скоротилася кількість відділень за минулий рік?

— Із 1 листопада 2023-го ми розформу­вали одну пересувну бригаду на Новгород-Сіверщини. Переглянувши один із маршрутів, побачили, що по ньому в селах уже майже немає людей (зокрема виїхали через обстріли). Тож замість 9 маршрутів залишили 8, щоб вони бу­ли повністю завантажені й обслуговували наяв­не населення так само якісно.

— Яка взагалі ситуація у прикордонних селах, де, попри постійні обстріли, все ж таки лишають­ся мешканці? Чи до них пенсії й газети довозить­ся? Чи не відмовляються працівники їздити туди, де так небезпечно?
— Саме завдяки тому, що 2018 року Чернігів­ський регіон почав працювати з проектом “Пересув­не відділення”, ми можемо забезпечувати якісною доставкою все прикордоння.

Так, деякі проблеми є. Наприклад, у Новгород-Сіверському ми цілих три місяці поспіль не можемо знайти одну листоношу, бо протяжність ділянки об­слуговування велика. Але все сільське прикордоння Новгород -Сіверщини, Семенівщини, Корюківщини, Ріпкинщини обслуговується пересувними бри­гадами, які укомплектовані по цих населених пунктах на сто відсотків. І всі бригади у склад) водія, началь­ника та листоноші виїжджають щодня за графіком з вівторка до суботи.

Дійсно, для них є ризик через непередбачувані об­стріли, але відмов їхати туди не буває. У нас налаго­джена комунікація з територіальними громадами і як­що ситуації загрозлива, то зідзвонюємося, переноси­мо наші візити в те чи інше село на інший день чи час.

— Чи, не дай Боже, не потрапляли ваші пере­сувні бригади під обстріли?
— Був випадок у Корюківському районі, коли наша бригада рухалась маршрутом і кілька хвилин ворожий дрон-камікадзе слідував за нею, потім відлетів убік і стався вибух. На щастя ніхто не постраждав.

— Якщо говорити про брак кадрів, насампе­ред листонош, то наскільки він зараз відчутний?
— Вакансії у нас були завжди. Останніх два міся­ці бачимо загострення цього питання. Однак це не по всій області, є точкові напрямки й населені пункти, де виникає ця проблема. Ми її розв’язуємо. Хоча, звіс­но, конкретно в той період, коли немає одного-двох-трьох працівників, можливо, клієнти відчувають не­зручності, адже хочуть отримувати якісний сервіс по­стійно. Проте плинність кадрів у Чернігівському регі­оні — одна з найнижчих по Україні.

Критичною для нас точкою є Бахмач. Там в один момент звільнилися дві з п'яти листонош, і це дуже сильно впливає на роботу тих трьох, які лишилися. Вони хоч і отримують доплати, але зростання наван­таження — це нелегко.

Дається взнаки і те, що доставні дільниці за кіло­метражем — такі ж самі, як і 10-15 років тому, а обся­ги послуг на них скоротилися, бо кількість пенсіоне­рів за останні роки зменшилась.

Кілька місяців тому Укрпошта ініціювала перед Пенсійним фондом внесення змін до пенсійних ві­домостей. Наша спільна мета — щоб листоноша здійснювала доставку пенсій за зручним маршру­том (сьогодні — на одну вулицю, завтра — на іншу тощо). В результаті і клієнт задоволений, і праців­ник витрачає менше часу для адресної доставки. Думаю, до березня реалізуємо.

— Щодо вчасної доставки. До “Гарту” надходять скарги від читачів, що їм газета потрапляє не в четвер, коли вона виходить, а пізніше.
— Ми не зможемо зробити так, щоб абсо­лютно кожна газета в кожній домівці була вдень її виходу. Але докладаємо максимальних зу­силь, аби 80 відсоткам передплатників газету довозили у четвер, якщо вона виходить у цей день, а далі — у п'ятницю і суботу.

Знаю також про нарікання на те, що газети не довозяться адресно, а залишаються в мага­зинах або сільраді. Ми це жорстко припинили ще до початку передплатної кампанії. У вересні, перед її стартом, перевірили всі свої пересув­ні відділення і дали вказівки однозначно достав­ляти газети до кожної хати.

У кожній проблемній ситуації раджу звер­татися до нас, ми розберемося і зробимо все, щоб її виправити.

— Важлива для нас тема — передплата. Що скажете за підсумками передплатної кампанії, яка недавно завершилася?
— Вона була дуже важкою і ризикованою, оскільки не можна було спрогнозувати, як пове­деться клієнт через збільшення вартості газет і через наші кадрові питання та ситуацію в при­кордонні. Але, якщо порівнювали з попереднім півріччям, люди все ж таки не відмовились пе­редплачувати улюблені видання. Свої очікування ми виконали на 90 відсотків, і це — чудовий результат.

Різкого просідання тиражів газет немає, в тому числі й у прикордонні. Так, там клієнтів стало менше, проте вдалося достукатися до тих, хто раніше газет узагалі не передплачував. Також були клієнти, які пе­редплатили газети не собі додому, а на адреси дитя­чих будинків, лікарень, військових госпіталів, пансіо­натів для людей похилого віку тощо.

— Актуальне нині питання заміни ламп роз­жарювання на енергоощадні LED-лампи. Хто має право їх отримати і що для цього потрібно?
— Із 4 грудня ми почали виконувати обмін ламп у сільській мережі населених пунктів, а з 4 січня — ще й у міських. Усього LED-ламп нам надійшло близько 700 тисяч штук. Кожен пенсіонер має право отри­мати 5 ламп додатково — навіть якщо вже отриму­вав рік тому. Цього разу не обов’язково мати із собою старі лампи — можна принести їх до відділення Укрпошти протягом місяця з моменту отримання п’яти додаткових світлодіодних. Отримати їх може і не пен­сіонер, але за двох умов: якщо рік тому не отримував і якщо зразу приносить старі лампи на обмін.

Станом на минулий тиждень по селах було вида­но 200 тисяч ламп, у містах лише за три дні — 250 тисяч ламп. У містах великий ажіотаж, а в селах по­пит стає дедалі меншим. Тому ми вирішили, що десь до кінця цього тижня лампи ще тримаємо у пересув­них відділеннях і всім охочим у селах готові обміняти. Якщо ж охочих не буде, то зробимо перерозподіл ламп у міста, в яких такий попит є, наприклад, у Чернігів, Варву, Талалаївку.

Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бородавко, Укрпошта

Добавить в: