Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В Острі два чоловіки заставили роздягненого підлітка копати собі могилу, через борг у 1400 гривень

В Острі два чоловіки заставили роздягненого підлітка копати собі могилу, через борг у 1400 гривень

 

22 грудня 2023 року Козелецький районний суд Чернігівської області закінчив розгляд справи по обвинуваченню Головача Євгенія Васильовича у тому, що він вчинив кримінальні правопорушення, передбачені ч.2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч.2 ст. 355 КК України (Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань).Фото - ілюстративне

В ході судового засідання було встановлено, що 22.09.2020 у вечірній час неповнолітній Столяр Євген Костянтинович керував автомобілем марки ВАЗ 21061 та рухався однією із доріг м. Остер, Козелецького району, Чернігівської області. Керувати машиною Євгену дозволив Євгеній Головач. У ході руху Столяр заїхав у яму, в результаті чого автомобіль отримав механічні пошкодження ходової частини. З метою відшкодування завданих збитків за пошкодження автомобіля, підліток та власник ВАЗу усно домовились, що хлопець надасть власнику автівки грошові кошти у розмірі 1400 гривень як компенсацію за заподіяну шкоду. Будь-які письмові документи, які б передбачали умови та порядок виконання договірного зобов'язання не складались, та домовленість мала виключно усний характер.

По цій справі також проходив Дубіна Євгеній Анатолійович. Але через те, що його мобілізували до ЗСУ провадження відносно нього призупинене. Це пов'язане з нововведеннями в законодавство і воєнним станом.

09.10.2020, близько 19 години 10 хвилин обидва Головач і Дубіна знаходились поблизу кафе-бару «Три Піскарі» (один з них був нетверезий), який розташований за адресою: вул. Зайцева, буд. 139, м. Остер. Там вони зустрілись з Євгеном Столяром. В ході спілкування з ним примусили його залізти у багажне відділення ВАЗу, через те що той не віддав 1400 гривень і відвезли хлопця проти його волі у поле.
Там вони почали погрожувати Євгену фізичним насильством, після цього змусили підлітка написати боргову розписку про повернення до 01.11.2020 грошових коштів за здійснення ремонту автомобіля.

Далі хлопця примусили роздягнутись до спідньої білизни, за допомогою мотузки зв'язали руки, кінці якої прив'язали до фаркопу автомобіля. Далі йому наказали копати яму, при цьому надави потерпілому штикову лопату.

Потерпілий побоюючись заподіяння тілесних ушкоджень викопав та в подальшому закопав яму, тим самим виконавши вимогу нападників.

Обвинувачений в судовому засіданні свою вину у скоєнні кримінальних правопорушень визнав повністю, щиро розкаявся та дав показання, що обставини зазначені в обвинувальному акті відповідають дійсності.

Як повідомив нашому сайту захисник Євгена Головача Котенок Андрій Петрович всі зазначені вище дії обвинувачені зняли на телефон Столяра "Самсунг А01". Але насправді могилу ніхто не копав і все це було більше схоже на жарт. Адже Головач і Столяр давно знають один одного і навіть проходили по одній і тій самій справі, коли обидва були неповнолітні за угон двох мотоциклів. Через що у Головача є досі непогашена судимість. Після інциденту з викопуванням могили і роздяганням усі разом вони відправились на день народження, де були дівчата і там веселилися. А на ранок, коли Столяр повернувся додому тривогу забила його бабуся, бо хлопцю не віддали телефон.

В ході обшуку правоохоронцями у Головача (після заяви бабусі Столяра) було вилучено цей телефон, вони передивились записи і це й стало ключовим доказом в обвинуваченні.

"Аби не забрали у потерпілого телефон, нічого б цього не було", - зітхає Андрій Котенок. І додає, що потерпілий жодного разу не з'явився у суд. Це підтверджується і матеріалами судового засідання - жодних свідчень потерпілого чи його представника Столяр Любов Степанівни у матеріалах нема. Цивільний позов по справі також не було заявлено. До речі сам Головач мав перед цим адмінправопорушення за їзду у нетверезому стані і скоєння ДТП.

При ухваленні вироку суддя Бараненко Сергій Михайлович взяв до уваги досудову доповідь на обвинуваченого, в якій вказувалось, що ризик вчинення повторного кримінального правопорушення оцінюється як високий. Ризик небезпеки для суспільства, у тому числі для окремих осіб оцінюється як високий. Тож Головач отримав цілих 6 років реального позбавлення волі. Його захисник поки що роздумує чи подавати апеляцію, бо шанси послабити покарання для свого підзахисного оцінює, як не дуже високі.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Остер, могила, неповнолітній, викрадення

Добавить в: