Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У чернігівській міськраді розбираються з «ухилянтами» від земельного податку

У чернігівській міськраді розбираються з «ухилянтами» від земельного податку

 

16 січня комісія  з визначення розміру збитків, заподіяних п'ятнадцятьма фізичними та юридичними особами Чернігова - неплатниками орендної плати, розбиралася у причинах несплати та розмірі завданих ними збитків. За попередніми даними, Чернігівській міській раді завдано збитків на загальну суму 2 млн. 836 тис. 975 грн.
   
На комісії на адресу потенційних порушників земельного законодавства пролунало напів жартівливе висловлювання про “ухилянтів”, але, як відомо, у кожному жарті лише частка жарту, решта – правда. Спеціалісти, які мають певне відношення до земельного права, і депутати міськради з'ясовували, чи є дії неплатників навмисними, спрямованими на свідому несплату, чи їм завадила виплатити податки якась проблема.

Чому хтось платить земельні платежі, а хтось ухиляється від виконання свого обов'язку? - відповідь на це запитання дає, з свого багаторічного досвіду роботи,  начальник управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради Василь Дмитренко.На фото Василь Дмитренко


 - Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. В більшості випадків суб'єкт  господарювання сумлінно виконує земельне законодавство та готовий платити вчасно. Але формування потрібної  йому земельної ділянки гальмується станом земельного кадастру, який ускладнено накладанням земельних ділянок, та час, який потрібен, щоб переглянути земельний масив. Набувачі землі розуміють, що оформити ділянку технічно важко і довго, отож ми нараховуємо їм те, що вони мають сплачувати за законом, і вони сплачують, - пояснює проблему Василь Лук'янович.


- Також часто підприємці, використовуючи недоліки та прогалини в чинному законодавстві та маючи достатні юридичні можливості, вважають за краще затягувати в судові процеси, спрямованими проти них, уникаючи платити за користування земельними ділянками, і це обходиться їм дешевше, ніж виплачувати заборговану суму. Але в підсумку розгляду їм доводиться сплачувати не тільки кошти за користування землею, а ще й судові витрати.

 На даній комісії, яка відбулась 16.01.2024, найбільший розмір з несплати за користування земельною ділянкою становив у сумі 1 млн. 105 тис. 12 грн. за період із 2021 по 2023 роки, ТОВ "Квадрат сервіс". Площа земельної ділянки на вулиці Любецькій, 187, якою вони користуються, становить 8.240 га. Як повідомив Василь Дмитренко, такий борг не завадив підприємству звернутися письмово до Чернігівської міської ради з проханням надати їм ще більшу земельну площу. Це клопотання може бути розглянуте, але спочатку їм слід сплатити наявний борг за користування земельною ділянкою.
   
Деяку плутанину в земельне законодавство привнесла війна. Змінами до податкового кодексу внесено правку про те, що "тимчасово, на період з березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, в якому буде припинено або скасовано військовий стан, не підлягає нарахуванню та сплаті плата за землю". До переліку територій, на які поширюється ця норма, внесено також Чернігівську область. Таке трактування закону викликало незгоду між начальником Управління земельних ресурсів Чернігівської міськради Василем Дмитренком та представником ПП “Будмірантарінвест”.   Василь Дмитренко зазначив, що відповідно до роз'яснення Державної податкової служби, пільга з оплати поширюється лише на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року, а на даний момент суб'єкти права мають сплачувати таким способом, який діє на сьогоднішній день. Його позицію підтримала член комісії від державної податкової служби. Захисник підприємства вважає, що закон в існуючому на сьогодні вигляді дозволяє підприємству не сплачувати податок не лише за 2022 рік, а й за 2023 рік у сумі 114 тис. 292 грн.

В порядку досудового врегулювання спору комісії всім підприємствам - боржникам надано можливість добровільно сплатити борги, у протилежному випадку визначені кошти будуть стягуватись в судовому порядку.

В даному році відбулось перше засідання комісії, а за результами роботи комісії в 2023 році до міського бюджету надійшло понад 4 млн.грн. Це ті кошти які надійшли до міського бюджету в порядку досудового врегулювання, а також за рішенням суду.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: податки, земля, міськрада, Дмитренко

Добавить в: