Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові відкрився денний центр підтримки жінок та дітей

У Чернігові відкрився денний центр підтримки жінок та дітей

 

Фізична та психологічна реабілітація, консультації фахівців, змістовне дозвілля для дітей — усе це на безоплатній основі чекатиме на відвідувачок та відвідувачів чернігівського денного центру «Жіночий Хаб Святої Ольги», який офіційно відчинив свої двері 17-го січня. Проєкт реалізується громадською організацією «Eleos Ukraine», представником Синодального Управління соціального служіння Православної Церкви України, за донорської підтримки Міністерства закордонних справ Латвії та латвійської організації «Центр МАРТА».

– Це 10-й хаб, центр, який «Eleos Ukraine» відкриває в Україні. Ми хочемо, щоб цей хаб працював як психологічна допомога для жінок і дітей. Також це хаб для ветеранів, жінок-ветеранок, для родин загиблих, родин військовослужбовців. Це безкоштовно, будь-які групи можуть збиратися, приходити. Ми готові приймати саме в це приміщення, щоб воно працювало для міської громади, для людей. Будь-які презентації, збори, ініціативні групи — ми готові допомагати й підтримувати, – зазначив капелан, голова правління «Eleos Ukraine» Сергій Дмитрієв.

За словами представників «Eleos Ukraine»,створити хаб у Чернігові вирішили, оскільки в нашому місті та області живуть люди, яким довелося витримати обстріли та навіть окупацію, і вони досі оговтуються від пережитого. Цю ідею підтримала міська влада — рішення про передачу приміщення для відкриття центру депутати Чернігівської міськради ухвалили на 34-й сесії 13-го вересня. Упродовж двох із половиною місяців у просторі зробили необхідні ремонтні роботи, завезли меблі та обладнання, аби якомога швидше зустріти перших відвідувачів.

– Ми чудово розуміємо, що сьогодні й економічний спад у родинах, і психологічна напруга, яка є, із цим треба щось робити, якось боротися, якось ліквідовувати це все. І тому міська влада, всіляко ми підтримуємо відкриття таких центрів, тому що чим більше їх буде, чим більше дітей, жінок, родин буде залучено до співпраці з такими центрами, я думаю, що тим швидше ми зможемо подолати той депресивний стан, якісь проблеми, які виникають у родинах через воєнний стан, у якому сьогодні ми знаходимося, – підкреслила заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур.

Основне завдання «Жіночого Хабу Святої Ольги» — підтримувати тих, хто цього потребує, кажуть засновники. Тут уже консультують із питань соціального захисту і психологічної реабілітації. Заняття з фахівчинями відбуваються індивідуально або в групі. Є в центрі й місця для відпочинку, де можна почитати книгу за чашкою чаю або кави з печивом та подивитися фільми. Працює в хабі й педагогиня-вихователька, яка організовуватиме змістовне дозвілля дітей, поки їхні батьки одержують необхідну допомогу, беруть участь у тренінгах тощо. Проте відвідувати простір малеча може й самостійно.

– Якщо вони є клієнтами нашого центру, мама пише дозвіл обов’язково, тому що ми всі розуміємо, що зараз такий час, що є і повітряні тривоги, дитину потрібно кудись вести в укриття, щоби батьки чітко знали, що вона зараз перебуває там, за неї відповідальний працівник, котрий переведе її до укриття. Тому діти вільно можуть відвідувати, але за згоди. У нас також буде програма для ветеранів війни, для жінок-ветеранів війни, де будуть організовуватись круглі столи, групи взаємодопомоги, групи за інтересами, де вони зможуть проводити свій вільний час, – розповіла менеджерка «Жіночого Хабу Святої Ольги» Ольга Становська.

А ще найближчим часом у денному хабі планують організувати заняття фітнесом, йогою та фізичною реабілітацією — для цього тут обладнали спеціальну кімнату з тренажерами, а також роздягальню та душ. Завітати до центру можна з понеділка до п’ятниці, з 10-ї до 18-ї.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: жінки, діти, підтримка, Пекур

Добавить в: