Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Судове засідання по справі вбивства подружжя Череванів перервали через кібератаку

Судове засідання по справі вбивства подружжя Череванів перервали через кібератаку

 

20 грудня, після завершення всіх підго­товчих процедур, у Деснянському рай­суд! Чернігова нарешті стартував роз­гляд резонансної справи про потрій­не вбивство киян: Миколи (йому було 30 років) та Вікторії (28) Череванів і їх­нього 4-річного сина Богданчика, яких розстріляли в травні цього року побли­зу Садового на Менщині. Обвинуваче­них — 22-річного Святослава Гончаро­ва, 27-річного Олександра Черниченка та 20-річну Альону Ярмолу - на засідання доправили із Чернігів­ського СІЗО, де її утримують уже восьмий місяць. Усі очікували почу­ти, як «заспіває» трійця у світлі не­давніх заяв Гончарова і Черниченка про відмову від своїх попередніх свідчень. Утім слова їм так і не да­ли. Точніше до цього не дійшло, бо через російську кібератаку пере­стала працювати система судового відеоконференцзв’язку і засідання довелося перервати.

Початок розгляду було призначено на ранок. Першими до суду з’явилися Гонча­ров, Черниченко і Ярмола (звісно ж у супроводі конвоїрів, котрі доправили їх з ізо­лятора). Слідом прибули адвокати обви­нувачених і прокурор. Потерпілих (у спра­ві їх троє — батьки загиблого Миколи і старша сестра покійної Вікторії Валенти­на) на слуханні не було. До суду надійшла заява про розгляд провадження без їх­ньої участі. Інтереси потерпілих представ­ляв столичний юрист Георгій Мойсей. До Чернігова він не приїжджав, підключився до засідання через Інтернет — за допомо­гою системи відеоконференцзв'язку.

Після того як головуючий суддя від­крив засідання, прокурор почав зачитува­ти обвинувальний акт. У ньому трійці інкри­мінують одразу сім статей Криміналь­ного кодексу. Крім групового вбивства, ідеться про бандитизм, незаконне поводження зі зброєю, «наркотики», викра­дення й умисне знищення чужого майна (ав­томобіля Череванів, який зловмисники віді­гнали на пів кілометра від місця злочину спалили). Також прокурор озвучив, що Гончаров є уродженцем села Соснівка Сосницької громади, однак зареєстрований у Чорнотичах (тієї ж ТГ). Останнім часом він проживав у Житомирі і з березня 2022 року перебував на військовій службі в одній із частин Головного управління розвідки. Саме у Гончарова, за версією слідства, «виник злочинний умисел, спрямований на протиправне особисте зба­гачення шляхом здійснення нападів на влас­ників транспортних засобів, що користують­ся автодорогою поблизу села Хлоп'яники Корюківського району». Щоб реалізувати задумане, він купив у невстановленої особи автомат Калашникова і рушницю ТОЗ-8М із набоями та створив банду, до якої залучив своїх знайомих — Черниченка і Ярмолу. При цьому чітко розподілив ролі.


— Гончаров, як організатор банди, мав здійснювати керівництво групою, визнача­ти об'єкти посягань і місця скоєння злочинів, брати участь у підготовці та вчиненні нападів, забезпечувати контроль за дотриманням кон­спірації, збирати й аналізувати інформацію щодо об’єктів нападу, забезпечувати групу зброєю і розподіляти здобуте майно та гро­ші між учасниками банди. Черниченко мав здійснювати прикриття організатора, стежити за навколишньою обстановкою, брати участь в активному перекритті дороги і, перебуваю­чи в засідці, повідомляти про проїжджаючі ав­томобілі. Ярмола мала забезпечувати бан­ду машиною марки Audi Q7 (що був у її корис­туванні), здійснювати перевезення учасників групи до місць вчинення злочинів, брати ак­тивну участь у перекритті дороги, здійсню­вати спостереження за навколишньою обстановкою, а в разі викриття групи — негайно повідомляти про це Гончарова і Черниченка. Протиправна діяльність була єдиним дже­релом доходу для Черниченка і Ярмоли та лопатковим джерелом для Гончарова, — сказав прокурор Олександр Матвієнко.

За чутками, якраз біля вищезгаданого села Хлоп’яники банда вперше пішла «на діло». Розказують, що там зловмисники завалили дорогу гіллям і заховалися в ку­щах, розраховуючи, що хтось із водіїв зу­пиниться. Однак усі проїжджаючі машини об’їхали перепону. План провалився. І Гон­чаров буцімто вирішив діяти по-іншому — заманив Череванів на Меншину під приво­дом продажу неіснуючої автівки. Чи дійсно все так і було, стане відомо вже на наступ­них судових засіданнях, коли буде озвуче­но всі з’ясовані слідством факти. Оскільки цього разу прокурор так і не дочитав обви­нувального акта до кінця. Річ у тім, що про­пав відеозв’язок із представником по­терпілих. А зачитувати обвинувачення без нього було не можна.

Спершу судді подумали, що зв’язок зник через перебої з Інтернетом, тому ого­лосили технічну перерву. До зали поклика­ли фахівця-комп’ютерника. Поки той на­магався чимось зарадити, журналісти по­цікавилися в Гончарова, чи шкодує він про скоєне. Та Святослав мовчки проігнору­вав запитання. Його адвокат теж не став відповідати, пославшись на те, що підза­хисний заборонив йому давати будь-які коментарі для ЗМІ.

Близько години присут­ні очікували, що вдасться налагоди­ти відеоконференцзв’язок, аж поки не з’ясувалося, що виною всьому російська кібератака, внаслідок якої проблеми із систе­мою спостерігаються в судах по всій Україні. Тому головуючий суддя прийняв рішення від­класти засідання на 4 січня 2024 року. До цього часу обвинувачені залишатимуться в СІЗО.

Джерело: газета “Гарт”, Олексій Прищепа

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кібератака, Черниченко, Ярмола, Черевань, вбивство

Добавить в: