Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На 16-й сесії облради розглянули бюджетні та кадрові питання

На 16-й сесії облради розглянули бюджетні та кадрові питання

 

19-го грудня пройшло пленарне засідання сесії 16-ї сесії Чернігівської обласної ради. Його провела голова обласної ради Олена Дмитренко разом із першим заступником голови обласної ради Ніною Лемеш та заступником голови обласної ради Дмитром Блаушем.До роботи долучився начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус, який подякував депутатському корпусу обласної ради за конструктивну взаємодію при вирішенні важливих для Чернігівщини питань.

На початку роботи обласні обранці погодили порядок денний, часовий регламент пленарного засідання та перейшли до затвердження рішень, які попередньо були розглянуті постійними комісіями та президією.

Депутати продемонстрували одностайність і затвердили першим рішенням звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 9 місяців 2023 року:

по доходах у сумі 2 818 120,6 тис. грн, у тому числі по доходах загального фонду обласного бюджету у сумі 1 731 606,6 тис. грн та по доходах спеціального фонду обласного бюджету у сумі 1 086 514,0 тис. грн;

по видатках у сумі 1 903 355,4 тис. грн, у тому числі по видатках загального фонду обласного бюджету у сумі 1 436 083,4 тис. грн та по видатках спеціального фонду обласного бюджету у сумі 467 272,0 тис. грн.

Наступними рішеннями сесії депутати звільнили батьків (осіб, які їх замінюють) від плати за утримання 205 вихованців з 7 інтернатних закладів області. У числі звільнених від плати сім’ї з низьким прибутком, а також сім'ї вихованців закладів інтернатного типу, які є дітьми учасників/учасника(-ці) бойових дій; дітьми, зареєстрованими як внутрішньо переміщені особи.

Депутатський корпус ухвалив рішення, які стосуються розпорядження комунальною власністю, затвердження технічної документації та розробки проєктів землеустрою, надання дозволів та інших нагальних тем. Зокрема, надано згоду на безоплатну передачу з балансу закладу комунального позашкільного навчального закладу «Центр національно–патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» автобусу ПАЗ–3205 у державну власність на баланс одній із військових частин.

Затверджено також розпорядження голови обласної ради «Про передачу лісоматеріалів», яким у міжсесійний період для оперативного реагування на звернення захисників було надано для потреб військовослужбовців по 10 м3 за рахунок ДП «Сновськрайагролісгосп» лісоматеріалів круглих; ДП «Менарайагролісництво» лісоматеріалів круглих; ДП «Новгород–Сіверськрайагролісгосп» пиломатеріалу обрізного.


У числі кадрових питань, підтриманих у сесійній залі, призначення Володимира Суховерського на посаду директора комунального закладу «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради, Ігоря Якименка – директором комунального закладу «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа з зимових видів» Чернігівської обласної ради. Іншим рішенням звільнено із займаної посади Валентину Лисенко, виконуючу обов’язки директора комунального підприємства «Прилуцька міська друкарня» Чернігівської обласної ради, що перебуває в стадії ліквідації.У блоці питань щодо використання природних ресурсів прийнято уточнену площу об’єкту природно – заповідного фонду місцевого значення – заповідного урочища «Базарна роща».Це рішення сприятиме збереженню у природному стані високопродуктивного соснового лісу з насадженнями віком 50–100 років, розташованого в межах Семенівського лісництва. Площа об’єкту становила 143 га, а з урахуванням корективів – 175 га.

Відгукнувшись на клопотання жителів села Іржавець Ічнянської громади, депутати прийняли рішення щодо створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Віковий дуб–красень Іржавця». Пам’ятка природи (віковий дуб) знаходиться біля ссела Іржавець поблизу вулиці Вишневої. Територія площею 0,01 га, на якій розташоване дерево, перебуває у комунальній власності Ічнянської міської ради.

Далі депутати затвердили план роботи обласної ради на 2024 рік. Також було прийнято рішення про звіти депутатів обласної ради восьмого скликання за 2023 рік.

Прийняті сесією звернення до вищого керівництва держави стосувалися відтермінування введення в дію змін стосовно умов обігу земель сільськогосподарського призначення із 2024 року;недопущення ускладнення ввезення гуманітарної допомоги в Україну.
Дискусію у сесійній залі викликало звернення щодо заборони народним депутатам, депутатам місцевих рад, що були обрані від політичної партії ОПЗЖ, займати керівні посади в Верховній Раді України, обласних радах та її органах. Висловлювалися думки, що функціонування згаданої вище політичної сили вже заборонено на державному рівні на підставі Указу Президента України та рішення РНБО, а оцінювати діяльність конкретних депутатів Чернігівської обласної ради варто в інший спосіб, при цьому не забуваючи про їх особисту життєву позицію, волонтерську діяльність та підтримку захисників і жителів регіону.

Запити депутатів Наталії Копиці, Віктора Кияновського, Юрія Музики, в яких порушені питання щодо вирішення логістичних проблем зерновиробників та експортерів Чернігівщини, а також здійснення ремонту дорожнього покриття, були підтримані сесією.

Джерело: chor.gov.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, облрада

Добавить в: