Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Коли час говорити про нашу культуру, як не зараз?

Коли час говорити про нашу культуру, як не зараз?

 

АКТУАЛЬНО Хочемо розповісти про цікавий проєкт благодійного фонду "Місія Солідарності" щодо дослідження щедрівки в обробці М. ЛЕОНТОВИЧА - "Щедрик"."Щедрик" належить до обрядових пісень. Текст народної щедрівки походить з часів Русі-України, коли Новий рік святкували в березні. Тоді весна уособлювала початок всього нового, а щедрівки виконували функції веснянок. Саме тому в тексті «Щедрика» залишилися згадки про ластівок.

Український композитор, хоровий диригент, педагог Микола Леонтович зробив обробку та аранжування народної пісні. Його «Щедрик» став вершиною в розвитку хорового мистецтва в українській музиці та став відомим в усьому світі.

Вперше «Щедрик» прозвучав в 1916 році у виконанні хору Київського Університету. А в 1919 Українська Республіканська капела (диригент Олександр Кошиць) взяла твір у репертуар свого світового турне. Попри блокаду української культури, 11 травня 1919 року "Щедрик" підкорив сцену Національного театру Праги та набув такої популярності, що, 5 жовтня 1921 року хор заспівав щедрівку в Карнегі Хол в Нью-Йорку.

У 1936 році на Медісон-Сквер-Гарден дитячий хор із 1600 виконавців з тріумфом виконав "Carol of the bells". Саме так "Щедрик" обробці М. Леонтовича став надбанням всесвітньої культурної спадщини. Саме тому щедрівка стала однією з найвпізнаваніших мелодій у світі і звучала в таких голлівудських стрічках як «Один вдома», «Гаррі Поттер», «Міцний горішок», «Сімейка Адамсів» та «Американська історія жахів».

В дослідженні взяли участь учні 2-10 класів з різних шкіл м.Чернігів, які підтримали ініціативу фонду, що надихнувся співом вихованців Реабілітаційно-навчального центру #2. Діти заспівали "Щедрика" з проханням встановити модульне укриття.

Зараз фонд збирає 3 200 000 грн на встановлення укриття на 130 осіб.

Якщо ви прочитали цей допис, будь ласка, підтримайте команду проєкту можливою для вас сумою! Заспівайте "Щедрика", на підтримку дітей центру, викладайте в соц.мережах з позначкою @dr.toro.sm

Адже діти підтримують співом, а дорослі можуть впливати ще більше своїми донатами.

https://secure.wayforpay.com/button/be9f6fc77660b

https://support-ukraine.com/

Для оплати достатньо відсканувати камерою мобільного та обрати платіжний метод:


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: "Щедрик", в обробці М. ЛЕОНТОВИЧА

Добавить в: