Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Мені для населення працюють суспільна лазня та соціальна пральня

У Мені для населення працюють суспільна лазня та соціальна пральня

 

Зараз у Городні набуває популярності подобова оренда житла. Місцеві розказують, що попит створюють військові — квартири на короткий тер­мін їм потрібні, щоб нормально помитися і випрати речі. Свого часу тут, як і в інших колишніх райцентрах, захопилися облаштуванням приватних ла­зень. У результаті громадські закрилися.А в Мені лазня працює. Працює вона два дні на тиждень. У п’ятницю — тільки чоловічий день. Тоді, крім загальної зали, тут на повну задіяна париль­ня — температуру в ній можна підвищувати до 100 і більше градусів. У суботу (після полудня) лазня в розпорядженні жінок, а з 16.00 — знову чоловіків. Плата за дві години користування — 100 гривень. Особам з інвалідністю — наполовину менше.

До лазні меняни ходять не тільки помитися, зміцнити судини, підвищити імунітет — для бага­тьох вона ще й спосіб боротьби зі стресом, який за­раз відчуває практично кожен.

Під одним дахом із громадською лазнею роз­міщена соціальна пральня. 6 грудня випо­внилося два роки із дня її відкриття. Це стало мож­ливим завдяки тому, що проект територіального центру надання соціальних послуг Менської грома­ди «Соціальна пральня «Достойне життя»», поданий до Фонду міжнародної солідарності, був визнаний одним із найкращих, у результаті чого ТГ отримала фінансування від польських партнерів. Внесок гро­мади був 10 відсотків (понад 300 тис. грн).


На сьогодні тут задіяні три пральні машини: од­на на 10 кг і дві на 8 кг. У них дуже зручно прати ве­ликі речі — пледи, ковдри, верхній одяг.

— Громадяни, які є клієнтами терцентру і з яки­ми укладений відповідний договір, обслуговуються безкоштовно, — наголошують у міській раді.

Їхні речі зазвичай приносять соцробітниці — ра­ніше вони прали для підопічних вручну або у влас­них машинах, тепер економлять і час, і сили.
Скористатися послугами пральні (випрати, ви­сушити, випрасувати відпарювачем) можуть усі жи­телі громади, але вже за платню. Забрати речі мож­на того ж самого дня або наступного — це залежить від завантаження.
Особливо популярні ці послуги у внутрішньо пе­реміщених осіб, які не мають власних пральних ма­шин.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко. Фото із сайта mena.org.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мена, пральня, лазня

Добавить в: