Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вихідні на Різдво та Новий рік 2024: скільки відпочиваємо на свята

Вихідні на Різдво та Новий рік 2024: скільки відпочиваємо на свята

 

Вихідні на зимові свята через дію воєнного стану будуть не у всіх українців. Наближаються новорічні та різдвяні свята, на честь яких українці щороку отримують додаткові дні відпочинку. Однак цього року через повномасштабну війну вихідні на Новий рік 2024 будуть не у всіх. А дата вихідних на Різдво зміниться через прийняття нового церковного календаря.Зимові свята 2024 за новим календарем

У 2024 році ми, як і завжди, відзначатимемо Новий рік 1 січня. А дати Різдва, Дня святого Миколая та інших християнських свят перенесуться на 13 днів назад через перехід церкви на новоюліанський календар.

6 грудня - День святого Миколая;
9 грудня - Зачаття Пресвятої Богородиці;
20 грудня - День святого Гната;
24 грудня - Різдвяний Святвечір;
25 грудня - Різдво Христове;
31 грудня - День Святої Маланки, Щедрий вечір;
1 січня - свято Василя;
1 січня - Новий рік 2024;
5 січня - Голодна Кутя або Другий Святвечір

6 січня - Хрещення Христове;
7 січня - свято Іоанна Хрестителя.
Також через перехід на новий церковний календар зміняться дати офіційних вихідних.

Вихідні на Різдво

Перший вихідний на зимові свята мав настати на честь Різдва. Вихідний на Різдво 25 грудня випадає на понеділок - в цей день українці повинні були відпочивати.

Проте через дію воєнного стану в Україні всі додаткові вихідні та неробочі дні скасовуються. Однак у приватних компаніях роботодавці можуть надати їх на власний розсуд. У такому випадку у працівників буде вихідний на Різдво 2023.

Вихідний на Різдво 7 січня скасовано законопроектом Верховної Ради номер 9431. Навіть у працівників приватних компаній не буде вихідного на Різдво 7 січня 2024 року, оскільки у вересні церква перейшла на новий церковний календар.

Вихідні на Новий Рік 2024 Україна

Новий рік є одним з офіційних свят, які передбачають додатковий неробочий день. Законом надається вихідний 1 січня 2024 року.

Як і у випадку з Різдвом, вихідний 1 січня 2024 року в Україні залишається на розсуд роботодавця через дію воєнного стану. Прийдешній Новий рік випадає на понеділок.

Джерело: УНІАН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: свята, Різдво, вихідні

Добавить в: