Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині з руїн відновили козацьку церкву

На Чернігівщині з руїн відновили козацьку церкву

 

В селі Радьківка, що на Прилуччині, відновили церкву, зведену козацькою старшиною – Раковичами.

Відповідні фото розмістили на ресурсі «Україна Інкогніта».Храм занепав і спочатку був перетворений у зерносховище при більшовиках, та доведений до напівзруйнованого стану прилуцькими «дачниками». Відродили Свято-Вознесенську церкву зусиллями настоятеля отця Петра (в миру – Павло Григорович Репетуха) та невеликого чоловічого монастиря, яким він керує. Монастир створили у 2010 році, тоді це був єдиний чоловічий монастир УПЦ КП у Чернігівській області.
На фото - храм до і після відбудови

Вознесенська церква є чудовим зразком класицизму. Її звів Федір Ракович – до зруйнування Січі, бунчуковий товариш. Хутір Радьківщина, тепер село Радьківка, 4 березня 1709 року разом з млином придбав його пращур Павло Ракович, що було затверджено універсалом гетьмана Івана Скоропадського. Спочатку Павло Ракович збудував на хуторі дерев’яну церкву. Храм пережив три покоління козацької знаті, а представник четвертого покоління після Павла Раковича, бунчуковий товариш, а пізніше колезький асесор Федір Стефанович Ракович, вирішив побудувати нову муровану церкву, оскільки перша прийшла в занедбаний стан.

18 травня 1805 року храм було освячено. При більшовиках храм занепав і слугував спочатку зерноскладом. З допомогою прилуцьких «дачників» і через байдужість районної влади розікрали підлогу, цеглу, знищили стіни…

Ще три роки тому церква стояла в руїні. І ось зусиллями отця Петра пам’ятку було відновлено.

Джерело: газета "Чернігівщина", Віталій Назаренко, фото «Україна Інкогніта»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: церква, Радьківка

Добавить в: