Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові мародери обікрали будинок волонтерки, який зруйнував російський літак

У Чернігові мародери обікрали будинок волонтерки, який зруйнував російський літак

 

Винесли електроінструмент, електрокабелі та матеріали, якими планували відновлювати зруйнований росіянами будинок. У Чернігові на Масанах грабіжники обікрали недобудований будинок відомої волонтерки і депутата обласної ради Юлії Гребнєвої. Частина викраденого майна належала волонтерам з благодійної організації «Фенікс Україна». За допомогою цього обладнання благодійники допомагали відновлювати будинок.«Спочатку знищили вороги… потім обікрали свої ж… місцеві мешканці… Винести з будинку (підвалу) все, що купувалося для відновлення… Що ж це робиться?» – не приховує розпачу Юлія Гребнєва.

Спільно з колегами із «Фенікса» вона написала заяву про злочин до поліції. Волонтери сподіваються, що мародерів таки знайдуть.

У БО БФ «Фенікс» так прокоментували подію: «На жаль, це вже не перший випадок, коли місцеві злодії забирають те, що не зруйнував руЦкій непотріб... Так, ці будинки в процесі відбудови – найнезахищеніші... Потрібно повертати практику перших повоєнних днів: зловив мародера – покарання на місці... А як ще кардинально змінити таку ситуацію?».

Довідково:

Юлія Гребнєва є засновницею громадської організації «ДякуЮ», яка опікується мережею безкоштовних магазинів. 5 березня 2022 року на її будинок впав збитий російський літак Су-34, який обстрілював місто фугасно-авіаційними бомбами. Пізніше, коли росіяни відступили з Чернігівщини, Юлія зареєструвала руйнування будинку у Дії, написала заяви у правоохоронні органи. Але розуміє, що родин по Україні, яких росіяни позбавили домівок, дуже багато. Тому і не очікує швидкої компенсації.

«Поки мені нема куди повертати дітей», – констатує жінка.

Гребнєва впевнена: якби українські військові не збили ворожий літак, могло бути дуже багато жертв. Адже на борту Су-34 знаходилися 3 бомби по 500 кг, які пілот не встиг скинути на Чернігів.

Юлія Гребнєва не стала чекати компенсації, а взялась самостійно відновлювати житло. Багато друзів, знайомих та незнайомих людей відгукнулось на її заклик. З будівництвом допомагають волонтери благодійної організації «Фенікс Україна».

Джерело: газета "Чернігівщина", Віталій Назаренко, фото Юлії Гребнєвої

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: крадіжка, мародери, Гребнєва, Масани

Добавить в: