Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вулицю Низову відремонтували, та її продовжує руйнувати габаритний транспорт

Вулицю Низову відремонтували, та її продовжує руйнувати габаритний транспорт

 

На початку вересня ми писали про дорож­ню проблему мешканців вулиці Низової в Острі (Козелеччина) — прямо попід їхніми будинками постійно їздили переванта­жені лісовози і настільки розбили дорож­нє покриття, що рухатись ним легковими машинами стало просто небезпечно. Крім того, від постійних вібрацій поча­ли тріскатися стіни будинків, обсипалися стелі, псувалася сантехніка. Остерці об­бивали пороги різних інстанцій із двома проханнями: залатати горезвісну доро­гу, щоб коливання через потік важковаго­вого транспорту були не такими відчутни­ми, і встановити контроль над вагою лісо­возів, які там проїжджають. І ось справа нарешті зрушила з мертвої точки.Ще тоді, у вересні, в ДП «Агентство місце­вих доріг Чернігівської області» нам повідомили, що вирівнювання проблемної ділянки Ни­зової заплановане на вересень-жовтень цьо­го року. Та минуло два місяці, а мешканці вули­ці жодних змін не помітили. Усе залишилось, як і було. Як виявилось, виконати ремонтні роботи в озвучений період дорожникам завадила погода.

— Якою ж була наша радість, коли на вулиці з ’явилися працівники і техніка! — каже 33-річна місцева мешканка Віта Бабко. — Звісно жаль, що капітального ремонту Низової ми цього року не дочекалися і навряд чи дочекаємось наступними роками, та в сучасних реаліях добре й те, що має­мо на сьогодні.

— На вулиці Низовій ми виконали аварійні робо­ти з ліквідації руйнувань і деформацій шарів дорож­нього одягу — провели ямковий ремонт, а на частині, яка була в найгіршому стані, вирівняли дорож­нє покриття асфальтобетонною сумішшю, — пояс­нив заступник директора з розвитку мережі автомобільних доріг ДП «Агентство місцевих до­ріг Чернігівської області» Сергій Майко. — Раді були б зробити цей ремонт раніше і в більшому обсязі, та, на жаль, фінансування обмежене. Чудово розуміємо проблеми людей і стараємось виконати свою роботу по максимуму, та через обставини ви­ходить це не завжди.

Усього було відремонтовано майже пів кіло­метра Низової, суцільне ж вирівнювання здійсне­но на ділянці близько ста метрів дороги.

— Оцей найгірший шматочок якраз і був біля мого дому, — каже Віта Бабко. — Уже ніяких нервів не вистачало! Від коливань пішли тріщини на стінах будинку, у туалеті лопнув унітаз і ми мусили його за­мінити.


До Агентства місцевих доріг у нас претензій не­має, бо всі свої обіцянки вони виконали — дорожнє покриття залатали, узбіччя попідсипали землею, щоб у дощ вода не стікала у двори, навіть потріб­ні знаки, яких ми роками тут не бачили, встано­вили. За все це ми дуже-дуже вдячні! Та коли я зараз сиджу в будинку, то відчуваю, що коли­вання після ремонту дороги меншими не стали, бо важка техніка й далі їздить нашою вулицею. Тільки-но проїде якийсь черговий лісовоз, як сті­ни й підлога дрижать, а шибки починають дзве­ніти. Що робити, вже просто не знаємо. Ну хіба не можна якось обмежити цю їзду важковагови­ків попід хатами?

Сказати по правді, ще з початку повномасштабного вторгнення росіян проведення габарит­но-вагового контролю на дорогах області фак­тично не здійснювалась. Передусім тому, що ба­гато пунктів контролю були пошкоджені під час активної фази бойових дій. Фіксувати порушення габаритно-вагових норм працівники Чернігів­ського відділу Укртрансбезпеки почали лише із жовтня цього року.

Також фахівці проводять документальні перевірки вантажних і пасажир­ських перевезень в області. Так, із початку ро­ку вже складено близько 1700 актів про пору­шення на вантажні транспортні засоби та 752 акти — на пасажирські. Загальна сума застосо­ваних адміністративно-господарських штрафів склала понад 21 мільйон гривень!

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством за порушення габаритно-вагових норм передба­чається накладення штрафу: від 5% до 10% від встановленої норми — 8 500 гривень, від 10% до 20% — 17 000 гривень, від 20% до 30% — 34 000 гривень, понад 30% — 51 000 гривень.

— Ну що ж, чекатимемо, може, Укртрансбезпека нарешті зверне увагу і на нашу вулицю, — зітхає Віта Бабко.

Ми ж у свою чергу й далі будемо стежити за си­туацією навколо Низової.

Джерело: газета “Гарт”, Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Низов, ремонт, дороги, Остер

Добавить в: