Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Дерусифікація в дії: у Прилуках перейменували 37 вулиць

Дерусифікація в дії: у Прилуках перейменували 37 вулиць

 

Рішенням останньої сесії у Прилуках було перейменовано 37 вулиць. Близько 10-ти прилуцьким вулицям повернули історичні назви, решті - підібрали нові. Для прикладу: вулиця Боброва тепер носить назву Героїв Прилук, Олгазіна перейменували на Військову, 1 Травня на В'ячеслава Чорновола, вулиця Костянтинівська стала Європейською.Віктор Тесленко начальник управління містобудування та архітектури Прилуцької міської ради, каже, що найлегше було приймати рішення з перейменування, коли поверталися до історичних назв вулиць. В усіх інших випадках виникали дискусії.

У рамках дерусифікації, окрім вулиць перейменовано ще 40 провулків та 9 в'їздів, загалом 86 геонімів. Над цим питанням робоча група працювала 1.5 роки. Усього було 8 засідань, до робочої групи входило 37 чоловік, це фахівці із різних напрямків (науковці, історики, краєзнавці, посадові особи і т.д.).

Пан Тесленко каже, що ніяких відчутних незручностей для жителей Прилук зміна назв вулиць не принесе, адже до різноманітних реєстрів зміна назви буде вноситись автоматично, а якщо громадянину буде потрібна довідка з ЦНАПу з уже новою адресою - він може отримати її безкоштовно, згідно діючого законодавства.

Найближчим часом на перейменованих вулицях планують встановити відповідні таблички, аби жителям було простіше орієнтуватися.

Містяни кажуть, що непогано б і стан вулиць довести до відповідного стану їх новим назвам, наприклад, вулиця Миколаївська, яка стала зараз вулицею Героїв Небесної Сотні - по ній пройти неможливо і з цього приводу прилучани неодноразово зверталися до владних установ.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, вулиці, перейменування, дерусифікація

Добавить в: