Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Брижинський ветує проєкт бюджету Чернігова на 2024 рік

Брижинський ветує проєкт бюджету Чернігова на 2024 рік

 

Начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський не погоджуватиме бюджет міста на 2024 рік через недостатню, на його думку, суму виділених коштів на підтримку ЗСУ та соцзахист населення. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі."Проаналізувавши доходи та витрати головного фінансового документа, вивчивши надані додатки, з'ясував, що для міської ради пріоритети на наступний рік в умовах війни залишилися незмінними: найбільші витрати сплановано на благоустрій, утримання та ремонт доріг, закладів освіти та об’єктів ЖКГ. За підрахунками та відсотковим співвідношенням, витрати коштів на Збройні сили України на п'ятому місці, а на соціальний захист населення, допомогу людям в умовах війни — взагалі на останньому", — йдеться у повідомленні.Інфографіка проєкту міського бюджету Чернігова від Дмитра Брижинського

За словами Брижинського, він також вважає "маніпулятивними" заяви міської влади про виділення майже пів мільярда гривень на армію у 2024 році, адже він бачить у проєкті бюджету цифри вдвічі менші.На фото - Олена Лисенко

Керівниця міського фінансового управління Олена Лисенко у коментарі Суспільному розповіла, що проєкт бюджету, який ветує Брижинський, в будь-якому випадку мав і буде перероблюватись через підписання Президентом України Володимиром Зеленським законопроєкту про перерозподіл "військового" податку на доходи фізичних осіб з міського бюджету до державного.

"Брижинський каже про проєкт бюджету, який подавався за чинних умов бюджетного кодексу до моменту голосування Верховною Радою (проєкт міського бюджету виконком погодив за день до голосування парламентом державного бюджету, — ред.). Наразі він буде перероблятися та по-новому вноситися на виконком, адже є суттєві зміни у приблизно 800 мільйонів гривень. Я взагалі не зовсім розумію, як можуть бути у місцевому бюджеті видатки на ЗСУ, якщо у нас забрали всі кошти, які планували туди спрямувати"
, — каже Лисенко.

Також вона сказала, що остаточних цифр в новому проєкті міського бюджету на 2024 рік вона сказати не може, адже й досі не опублікували проєкт держбюджету зі всіма актуальними правками в чинній редакції.

Нагадаємо, що за заявами в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломака, міська рада планувала виділити на підтримку армії у 2024 році близько 500 мільйонів гривень. Ці гроші планували спрямувати на три основні напрямки:

Безпосередньо військові частини, які зареєстровані у Чернігові, 160 мільйонів гривень.

105,4 мільйона гривень і плюс ще мінімум 100 мільйонів гривень мали додати в січні (2024 року, — ред.), після перерозподілення залишків.

Решту з заявленої суми мали витратити на соціальний напрямок з реабілітації військових – ремонти реабілітаційних відділень у другій, третій та четвертій міських лікарнях та закупівлю обладнання для них. Також до цього напрямку належить підтримка родин загиблих військових, у тому числі й допомога з похованням.

Однак, Ломако тоді казав, що з перерозподілом "військового" ПДФО ситуація із допомогою військовим може змінитися в гіршу сторону.

"У нас на це не буде грошей, тому що якщо з 860 мільйонів гривень бюджету розвитку забрати 800 – то зрозуміло, що за 60 мільйонів ми не зробимо того, що планували. Коли будемо дивитися залишки, можливо за рахунок залишків якусь частину року проживемо".

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бюджет, Брижинський, Лисенко

Добавить в: