Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На річці Карпівка оселилась зграя лебедів

На річці Карпівка оселилась зграя лебедів

 

У Риботині вони, коли прилітають, живуть на озерах Риботин і Харчиха. Іноді залишаються зимувати: зими зараз не надто холодні, а озера глибокі, тож не замерза­ють. Селяни підгодовують птахів.


А поблизу Рождественського — на торф’яних кар’є­рах — 3 роки тому лебеді вивели потомство. Але виводок був пізній, до осені пташенята (їх було четверо) не всти­гли зміцніти, тому не змогли відлетіти разом з іншими. Ко­ли ряска закінчилася і не стало їжі, вони прийшли у село — під двір Ганни Зязі. Вона прихистила птахів і разом із су­сідами годувала їх та доглядала за ними два місяці, поки пернатих не перевезли на Київщину — до Межигірського притулку для лебедів.

Зараз ціла зграя білосніжних красенів плаває в Коро­пі. Місцева жителька Наталія Кривенко нара­хувала їх 32. Вони плавали на річці Карпівка біля Плавучого мосту (назва збереглася з давніх часів, коли на місці ни­нішнього був інший міст, який за допомогою спеціального пристрою спливав під час повені). Багато коропчан прихо­дять туди, щоб помилуватися лебедями.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лебеді, Короп, Карпівка

Добавить в: