Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 1142 жителі Чернігівщини вже отримали 115 мільйонів гривень за пошкоджене житло

1142 жителі Чернігівщини вже отримали 115 мільйонів гривень за пошкоджене житло

 

А ще 1026 заяв з 3023 – очікують обробки та майже 700 – в роботі комісій органів місцевого самоврядування. Такі результати програми «єВідновлення» в регіоні озвучив сьогодні під час брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Сергій Куреня, в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА.«Варто зазначити, що особа, яка отримає компенсацію та проведе необхідні будівельні роботи, після їх завершення має подати повідомлення про це до органу місцевого самоврядування. Комісія у визначені терміни перевірить проведені роботи згідно акту верифікації. До речі, перевірки проводитимуть не у всіх громадян, а лише у певної частини (яка буде визначена автоматично системою в певному відсотковому відношенні від загальної кількості заяв)».

«Якщо говорити про пошкоджене майно, то сформовано 46 житлових сертифікатів (для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках) на загальну суму більше 68 мільйонів гривень», – розповів спікер.

Громади, комісії яких швидко та оперативно опрацювали заявки: Іванівська – видано 22 сертифікати, Новобілоуська – 8, Бобровицька – 5, Киїнська та Киселівська – по 3, Михайло-Коцюбинська – 2, Кіптівська, Семенівська та Седнівська – по одному сертифікату.

В роботі – ще 158 заяв із 374 поданих.

Наразі доопрацьовує профільне міністерство і алгоритм отримання нового виду компенсації, який запрацює з 1 січня. Йдеться про виплати за будівельні роботи та матеріали власникам пошкодженого житла, які відбудувалися за власний рахунок.

«До речі, жителі громад можуть отримати безкоштовну юридичну, методичну і консультаційну допомогу – наше управління разом з представниками різних громадських організацій проводить виїзні зустрічі в тергромадах. Вже були в Новобілоуській та Киїнській, плануємо поїхати в Киселівську», – повідомив Сергій Куреня.

Джерело: cg.gov.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: житло, єВідновлення, Куреня

Добавить в: