Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові людям з цукровим діабетом безкоштовно видають тест-смужки, для визначення рівня глюкози в крові

У Чернігові людям з цукровим діабетом безкоштовно видають тест-смужки, для визначення рівня глюкози в крові

 

Цукровий діабет-вбивця середньої ласкавості. Для людей із цим захворюванням в Україні вже понад місяць безкоштовно або із частковою доплатою видають тест-смужки, котрі визначають рівень глюкози в крові. Вони розраховані на пацієнтів із цукровим діабетом першого типу, при якому організм взагалі не виробляє інсуліну. Таку ініціативу запровадили в межах програми реімбурсації «Доступні ліки».– У програму увійшли вперше вироби медичного призначення, а саме тест-смужки для визначення цукру в крові для індивідуальних глюкометрів. Отримати можна в аптеках, які є учасниками програми «Доступні ліки» й мають договір із Національною службою здоров’я України. Вартість тест смужок аптеці відшкодує НСЗУ, – повідомила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Аби одержати тест-смужки, необхідно скористатися електронним рецептом. Його виписує ендокринолог, терапевт, педіатр або сімейний лікар. За перший місяць дії програми в Чернігівській області видано 90 електронних рецептів.

– Зараз 271 місце відпуску лікарських засобів, аптечні пункти в Чернігівській області мають договір із НСЗУ на відпуск тест-смужок. У програму включено 23 торгові назви тест смужок. Лікар виписує рецепт із розрахунком 5 тест смужок на день і на 90 днів. Рецепт дійсний 30 днів, – зазначила Вікторія Мілютіна.

Безкоштовно пацієнту дістануться тест-смужки чи йому доведеться доплачувати, залежить від фірми виробника глюкометра. Загалом, фахівці рекомендують хворим на діабет вимірювати цукор 5 разів на день.– Хворий може самостійно вдома вимірювати рівень крові, це дуже зручно, не треба йти в лікарню, хворий може будь-коли виміряти собі рівень цукру, він може контролювати своє лікування. Тільки зранку — це недостатньо. Такий хворий може погано себе почувати, чому, адже в нього може бути високий цукор, може бути низький, а може в нього взагалі тиск, – пояснила ендокринологиня поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні № 2 Вікторія Дякончук.

Статистичні дані захворюваності на цукровий діабет на сьогодні в Україні не відстежують, проте лікарі зазначають щороку кількість пацієнтів, що страждають на цю недугу збільшується.

– Зараз складно сказати скільки хворих є, але, все-таки, ми бачимо по нашому місту Чернігову, по нашим хворим, які до нас приходять, що їх кількість не зменшується, а збільшується. Діабет небезпечний своїми ускладненнями, оскільки під час збільшення рівня цукру в крові виникають пошкодження судин, а оскільки судини є у всіх органах, то, зрозуміло, що пошкоджуються практично всі органи, – розповіла Вікторія Дякончук.

Якщо в пацієнтів виникають складнощі під час отримання тест-смужок, можна звертатися за допомогою до контакт-центру Національної служби здоров’я України. Також уся необхідна інформація є на їхньому офіційному сайті.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: діабет, тест-смужки, ліки, Мілютіна

Добавить в: