Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Мешканці Петрушина страждають через невідремонтовану дорогу

Мешканці Петрушина страждають через невідремонтовану дорогу

 

До журналістів звернулись мешканці села Петрушин Чернігівського району з ду­же наболілим питанням — щодо ремонту дороги від Малинівки до їх села.Ремонт згаданої доро­ги проводиться один раз на 4-5 років (а може й більше) і щоразу завершується не до­ходячи до Петрушина.

Відповідь дорожників: "Немає ко­штів". Якби нам сказали, що гроші, що мали піти на ре­монт нашої дороги, переда­ли на ЗСУ, це ще можна було б зрозуміти, але... Чому тоді вистачає коштів іншим насе­леним пунктам району, доро­га до яких була відремонтована вже після недоремонту дороги до Петрушина?

Дорога до нашого села і так неблизька - 20 кіломе­трів, а через ями вона видається небагато довшою. Якщо до когось не встиг­не “швидка” чи пожежники, то чи буде за це відповідати Агентство місцевих доріг, чи там знову розведуть рука­ми і скажуть, що в них не було коштів.

Якщо минулого року ремонт дороги но довели до кінця, то мабуть, цього ро­ку мали б закінчити, адже ця ділянка сама не відремонтується і ям на ній не стане менше. Постає запитання: якщо грошей не було минулого року і нема зараз, чи будуть вони наступного?

У Петрушині живуть такі ж самі люди, як і в Чернігові чи інших населених пунктах, у селі проживає 30 дітей дошкільного і шкіль­ного віку, які понад годину їдуть закладу освіти. І ми і наші діти хочемо їздити нормальними дорогами, нарівні з усіма, - пишуть жителі села у своєму зверненні до газети. Лист підписали близько 100 осіб.

Про­коментувати ситуацію попро­сили директора ДП “Агент­ство місцевих доріг Черні­гівської області” Олексан­дра Мисника:

- Ця проблема не нова і мені дуже добре відома. Ще до початку повномасштабного вторгнення ми щороку ви­конували ну цій ділянці ямковий ремонт. На жаль, цього року не змогли зробити ніякого. Бракує коштів. Ямковий ремонт провели лише від Олександрівки до Малинівки. Відрізок про який говорять мешканці Петрушина вимагає капітального ремонту на який потріб­но не менш ніж 30 мільйо­нів гривень.

Наше агентство обслуго­вує 4 760.2 кілометра міс­цевих доріг. Близько 3,5 тисячі кілометрів із них по­гребують саме капітального ремонту. Дороги в області в основному старої побудови, і більшість із них давно не витримує тих навантажень, які є зараз.

Ще з 2021 рожу в нас лежить десять проектів на капремонт доріг, однак на­віть їх ми й досі не змогли ре­алізувати через брак коштів. Що вже говорити про нові проекти!
Крім того, за останній рік у 2-2,5 раза зросла вартість матеріалів, тож на ті кошти, які нам виділяються, ми можемо зробити значно менше ремонтів ніж раніше. Маємо обирати. І тут ми за­стосовуємо принцип пріоритетності у першу чергу ре­монтуємо ті дороги, які ма­ють велику завантаженість і сполучають більшу кількість населених пунктів.

Зараз, наприклад, ми ки­нули свої сили на ремонт дороги у Корюківському районі - маємо забезпечити меш­канцям Семенівської ТТ можливість швидко виїхати якщо ситуація на кордоні ще більше загостриться. По­годьтеся, у сучасних реаліях це першочергове завдання.

- То що ж, петрушни­цям зовсім немає на що сподіватися?
- У плані на 2024 рік ре­монт цієї ділянки дороги є, однак обіцяти людям, що він на 100% буде виконаний, я не можу, адже і досі не маю кошторису на наступний рік.

Але вихід є завжди. Щороку ми звертаємось до всіх гро­мад області і повідомляємо, що готові посприяти в ремонті доріг там де погодяться на співфінансування. Деякі гро­мади на це згодні, тож ми вже маємо непогану тенденцію. Зазвичай домовляємось про такий розподіл: 50% вар­тості ремонту оплачує громада, a 50% коштів шукаємо ми.
Так цього року Гончарівська ТГ виділила на свої до­роги 30 мільйонів гривень і має результат. Держава не забезпечує в повному обсязі цієї статті витрат, тож маємо шукати інші виходи, домовлятися про співпрацю і разом намагатися розв'язати найнагальніші проблеми.

Отож у мешканців Петрушина два варіанти: проси­ти місцеву владу забезпечити співфінансування ремонту проблемної ділянки, або ж просто чекати поки на це з'являться державні кошти. Обидва оптимізму не дода­ють і радості не викликають, та хто його знає, може якийсь з них у 2024-му спрацює.

Джерело: газета “Гарт”, Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Петрушин, ремонт, дорога

Добавить в: