Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як працювати в умовах можливих перебоїв з електрикою?

Як працювати в умовах можливих перебоїв з електрикою?

 

АКТУАЛЬНО Якою буде цьогорічна зима - невідомо, але війна триває, тому не виключено, що ворог знову масово атакуватиме енергетичну інфраструктуру нашої країни. Й мільйони українців залишаться без електрики. Однак минулорічна зима спонукала готуватися заздалегідь до ймовірних проблем із електро-, а відтак, і теплопостачанням.

Чимало установ та організацій запаслися генераторами, здатними забезпечити їх безперебійну роботу впродовж тривалого часу. Жителям приватного сектору забезпечити тепло в оселях простіше, аніж багатоквартирних будинків. Адже кожен із них має індивідуальне опалення, може встановити більш економний твердопаливний котел, якщо такого не було. На приватній території є можливість підключити і запустити в роботу, у разі потреби, невеликий генератор, що зможе забезпечити роботу побутових електроприладів.

У квартирах в умовах блекауту працювати вийде з перемінним успіхом. Та все ж, налагодити роботу можна. У нагоді насамперед стануть повербанки і зарядні станції.На що звернути увагу при виборі повербанку?

У ситуації відсутності електрики автономну роботу телефона чи лептопа може забезпечити зовнішня батарея - Power Bank.

Типи зовнішніх акумуляторів

Літій-іонні батареї досить широко використовуються в різних гаджетах. Вони мають високу енергетичну щільність і відносно низький саморозряд. Недолік - «старіють» навіть якщо не використовуються.
Крім цього, літій-іонну зовнішню зарядку потрібно берегти від ударів та падінь, уникати її перегріву.

Літій-полімерні акумулятори виготовляються на основі спеціального полімерного електроліту. Цей тип елементів живлення має високий рівень безпеки (завдяки відсутності рідкого електроліту, що може займатися), тривалий термін експлуатації, низький рівень саморозрядки.

Ємність

Ємність повербанку вимірюється в міліампер -годинах (mA-h). Від цього залежатиме вартість пристрою. Найменша ємність 3000 маг. Якщо потрібно в робочому стані тримати тільки телефон, то буде достатньо 10 000 маг, якщо кілька девайсів - знадобиться повербанк на 20 000- 30 000 маг. Врахуйте також, що коефіцієнт корисної дії пристрою до 80-90%, оскільки частина енергії витрачається на підтримку роботи власне повербанку.

Вхідна і вихідна сила струму

Згадайте трохи інформації з уроків фізики. Знати вихідну силу струму потрібно, аби розуміти, як швидко буде заряджатися телефон чи ноутбук.

Для підбору оптимального варіанта варто звернути увагу на заводські параметри самого телефону.
Натомість вхідна сила струму впливатиме на швидкість зарядки самого повербанку.
Увага! Не допускайте 100% розрядки повербанку, бо інакше він може не зарядитися. Окремі моделі цих пристроїв мають індикатори, що дозволяють бачити рівень заряду.

Що ще врахувати?

Сумісність із потрібними гаджетами. Для окремих з них потрібен USB-кабель з відповідним конектором.

Матеріал, з якого виготовлений повербанк, пластик чи метал. Пластикові моделі - легші, а металеві - міцніші.
Зверніть також увагу на габарити і вагу, наявність додаткових сонячних панелей, захисту від падінь та зовнішніх впливів.
Має значення і бренд, оскільки вважається, що топові компанії більш дбають про репутацію, використовують якісні комплектуючі.

Якщо ж у родині працюють кілька людей, то бажано мати декілька павербанків, щоб на період можливо відключення світла їх вистачило. Або краще придбати зарядну станцію.

Обираємо зарядну станцію

Якщо вам потрібно, аби кілька електроприладів працювали одночасно, то необхідна портативна зарядна станція. Її можна розглядати як альтернативу генератору, особливо в умовах квартири. Хоча за суттю її роботи це ніби потужний повербанк.

Зарядні станції зазвичай мають багато портів для підключення різних приладів, у тому числі можуть живити котел. До того ж, мають здатність заряджатися не тільки від мережі, а й сонячних батарей.

Плюси мобільної зарядної станції:

 • безпечна в експлуатації та екологічна;
 • працює тихо і не потребує палива (натомість генераторам потрібні дизельне пальне або бензин);
 • можна заряджати від мережі чи сонячних батарей і підключати кілька електроприладів одночасно, навіть в процесі підзарядки;
 • компактна;
 • має захист та не потребує спеціального обслуговування.
Основний мінус - тривала зарядка від мережі, що може стати проблемою в умовах серйозних перебоїв з електроенергією.

За вартістю мобільна зарядна станція аналогічна до генераторів, або може бути навіть дорожчою. Але в порівнянні з генераторами її використання менш економне і вона ідеально підходить як для квартир, так і приватних будинків.

Типи зарядних станцій:

 • малопотужні - 200-800 Вт. Здатні заряджати мобільні телефони та прилади невисокої потужності. Наприклад, забезпечити роботу компʼютера чи невеликого телевізора. Однак підтримувати тривалу роботу потужних електроприладів не вийде.
 • середньої потужності - до 2 кВт. Мобільна станція такої потужності може заживити бойлер чи холодильник в умовах відсутності електрики до 4 годин.
 • високої потужності - від 2 до 5 кВт - є альтернативою генератору і може заряджати будь-які пристрої, навіть електромобіль.
Консультанти в магазинах рекомендують написати для себе список електроприладів, які потрібно підключити в умовах блекауту чи зарядити і приблизно порахувати їхню потужність (Гугл у поміч!). Це дозволить більш точно знати, якої потужності станція потрібна саме вам.

На що додатково звертаємо увагу?

 • кількість і різновиди розʼємів, адже це можуть бути USB-виходи, а також розетки. Заздалегідь подумайте, які прилади будете підключати.
 • укомплектування перехідниками, адаптери завжди знадобляться.
 • Розміри і вага. Варто продумати, будете використовувати зарядну станцію виключно вдома чи періодично брати з собою на пікніки чи дачу. У такому випадку краще брати легкі моделі, що зручно переносити.

Особливості використання

Портативну зарядну станцію можна легко розмістити в будь-якій частині квартири, найкраще - поблизу пристроїв, що потрібно заряджати. Водночас є обмеження - станцію не варто ставити поблизу пристроїв, що дуже нагріваються, також не підходять умови підвищеної вологості. Негативно впливатимуть і ті обставини, якщо залишити розряджену станцію на морозі. Навіть незначна мінусова температура може зашкодити техніці. За відсутності електропостачання не можна залишати станцію увімкненою в розетку, оскільки стрибок напруги може вивести її з ладу, так само як й інші побутові прилади.

Читайте також - "Як можна зігрітися без централізованого опалення - реальні пропозиції в Чернігові"

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: українці залишаться без електрики, повербанк, акумулятори, зарядна станція, готовність до блекауту

Добавить в: