Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 38% навчальних закладів Чернігівщини мають очну форму навчання

38% навчальних закладів Чернігівщини мають очну форму навчання

 

2 роки пандемії та війна безперечно вплинули на освіту в Україні. Як це позначилось на навчальному процесі та успішності школярів Чернігівщини розповів начальник управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Юрій Музика.- Освітні втрати вони є. Нашим дітям важко конкурувати з дітьми, які проживають на іншій території України і мають можливість навчатися в очному форматі. Тому увага органів державної адміністрації, органів місцевого самоврядування спрямована на те, щоб облаштувати укриття і дати можливість, щоб діти навчалися в очному форматі.
- Якщо у минулому навчальному році тільки 21% закладів освіти здійснювали навчання в очному форматі, то зараз ми вийшли на 38%. Ми планували, що перетнемо50% бар'єр у 50%, але це поки що не вдається. Тому що на сьогоднішній день ще здійснюються ремонтні роботи для того, щоб діти мали змогу спускатися в укриття і бути у безпеці.

46% учнів Чернігівщини навчаються за змішаною формою. 16% навчальних закладів працюють дистанційно. На це впливає те, що 30 шкіл області не мають укриттів зовсім, а загалом укриттів не мають 160 закладів освіти, сюди входять і дитсадки і заклади вищої освіти і т.д.

Прогалини у навчанні на сьогодні є і їх можна легко прослідкувати за результатами цьогорічного мультипредметного тесту, в ході складання якого лише 80 дітей набрали 200 балів. В минулому році їх було 240.


Найскладніша ситуація на прикордонні, яке постійно обстрілюється ворогом, наголосив Юрій Музика.

До березня 2023 року на Чернігівщині було обмеження, визначене радою оборони області, коли 40-кілометрова зона від кордону з росією і білорусією, коли навчання проводилось виключно в онлайн форматі. Проте спільно обговоривши цю ситуацію з представниками ЗСУ, СБУ та іншими структурами, рада оборони області змінила це обмеження на 20-кілометрову прикордонну зону. І якщо при обмеженні у 40 кілометрів 90 шкіл працювали виключно в онлайн режимі, то зараз таких лише 19, а це трохи більше 1000 дітей.

На сьогодні 6200 школярів з Чернігівщини перебувають за кордоном та здобувають освіту дистанційно. Хоча на початок повномасштабного вторгнення ця цифра сягала майже 9000, а це говорить про те, що діти повертаються на рідну землю.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: навчання

Добавить в: